Minulla on 12v ihana rakas kissa ja nyt uudella tyttöystävällä jonka kanssa ollaan muuttamass yhteen on paha allergia. Olen miettinyt pääni puhki mitä teen. Olen ajatellut että jos saan kissalle uuden kodin niin tuntuu että jotenki petän kissani koska selkeesti jos minä olen kiintynyt kissaani niin myös kissa on minuun. Tuntuu siis että jos kissani joutuu uuteen kotiin niin kissani tuntee olonsa petetyksi ja hylätyksi ja voi siten huonosti, ja kun vain ajattelenki että kissani on surullinen uudessa paikassa tuntuu minusta kauheelta :( Vai voiko noin ajatella ja tunteeko kissat tuollaisia tunteita?? Siksi olen ajatellut että lopettaminen on paras vaihtoehto molempien kannalta. Kertokaa mielipiteenne, ja asiallisia mielipiteitä kiitos.
Vastaukset 1
- jukra
Lopettaminen ei ole ikinä silloin ratkaisu kun kissa on terve. Ei se lemmikinkään henki mikään leikin asia ole. Kyllä kissalle uusi hyvä koti varmasti löytyy, jos on sisäsiisti ja miellyttävä luonteeltaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571