Näyttää siltä että Suomen miehet on isokullista kansaa kun pelkästään täällä suurin osa väittää omistavansa väh.20cm pitkän.Kun taas naiset ovat pelkkiä munahaukkoja joille vaan iso kelpaa.Jos tää on nykyaikaa niin pysyn mielelläni poikamiehenä koko loppuikäni.Sanoisin että suomessa noin 40% omistaa 20cm pitkän, 35% normaalimittaisen ja loput on sitten pienempiä.
Totuus!
Arnold
31614
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tutkittu totuus on , että 20cm tai pidempien omistajia on miehistä n.3-4%. Tämä on tutkimusten tulos(ulkopuolinen mittaaja) eikä itse ilmoitettujen mittojen keskiarvo, jotka nyt ovat aina yläkanttiin ilmoitettuja. Kukapa sitä nyt itseään vähättelemään ryhtyisi.
Lueppa kaikki tänne kirjoitetut viestit ja laske kuinka moni kertoo omistavansa ison, ei kovin moni ja ne jotka omistavat oikeasti ison, kirjoittavat nimimerkillä ja on helppo todeta ketkä kehuvat kullejaan, joten suurin osa kirjoittaa kuten sinä " kaikki tälle palstalle kirjoittavat väittävät omistavansa ison..." vaikkei niin juuri kovin moni kirjoitakann. Jos sinulla on pieni ja se vituttaa, niin se on sinun ja vaimosi ongelma, ei isokaluisten.
Onhan tuolla noita galluppeja. Aika harva mainitsee yli 20 cm. Nuo provot on sitten asia erikseen!