Ei ole paras palsta tälle jutulle mutta antaa mennä koska tämä liittyy kuitenki alkoholiin/krapulaan.
Niin, olin tänään yhen kaverin kanssa auttamassa toista kaveria jonka molemmat kädet on tällä hetkellä kipsissä eikä se pysty tekemään oikeastaan mitään ite. Mulla oli sen verran paha darra päällä et päätin juoda siellä tasottavan lonkeron. Lonkerosta ei ollu paljoo enää jälellä ja päätin käydä vessassa.
Kun tulin pois niin join lonkeron yhellä huikalla loppuun. Pohjalla oli kuitenki joku vitun klimppi tai sellane ja mähän nielasin sen mut oksennus lenti saman tien. HYI HELVETTI!
Kaverit alko nauramaan helvetisti ja mä kysyin et mitä vittua ne on tehny? Tämä "kädetön kaveri" kerto et se oli runkannu!!! mun lonkeropulloon. Vittu mä huusin sille mut jätkät vaan nauro.
Sit kuitenki kysyin et miten se pysty runkkaamaan ku se ei pysty tällä hetkellä tekemään mitään ite. Se vastas et Toni (toisen kaverin nimi) autto. Sit se tajus et mitä oli sanonu ja molemmat hiljeni ja meni ihan punasiks. Mä lähin ovet paukkuen helvettiin mut olin kyllä aika hämmentynykki.
Ei jumalauta! Oksettaa vieläki ku ajattelenki koko tapausta. Vittu! Tosi hyviä kavereita - jätkät piilohomoilee ja runkkailee toisten juomiin. Vittu mä varmaan hakkaan ne ku eka toivun tästä. Enpä taida enää edes uskaltaa juoda mitään, ainakaan niitte seurassa.
Kuin pervosta "komediasta"
EIEIEIEIEIEIEIEI
1
335
Vastaukset
- käytestissä
Onko joskus mennyt muisti hemmojen seurassa ja ollut aamulla perse kipeä ?
Mitähän tapahtunut joka kerta kun olet sammunut...juuri niin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....808902Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3156747Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1005950- 1523850
Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.303241Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja
Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.653169- 1672199
On asioita joita kadun
Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä171816- 321478
Mitä sä pelkäät?
Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le191256