https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/608
Laittakaa nimeä ja jakakaa tai lukekaa edes.
Ei kilometriverotukselle! Kansalaisaloite.
3
165
Vastaukset
- Älysitkö miksi
Tässä syy miksi valtio verottaa kaikesta mikä liikkuu. Lue velkakellon alla oleva teksti ja itke sitten kilometriveron oikeellisuudesta.
http://www.velkakello.fi/- Kannata provoilla
Kerroppas sitten kuinka oli varaa työntää kreikkaan rahaa ja muualle? Se totta kai miinustetaan tuosta velasta pois mikä juoksee.
Ne jotka munaa suomen talouden, niin maksakoon sen omasta pussistaan. Minä en osallistu siihen ja kierrän tästedes veroja mahdollisimman paljon.
Allekirjoitin myös!
- Allekirjoitettu!
Allekirjoitettu!
Nimimerkki: Älysitkö miksi
Käytä edes oikeita termejä. En tiedä mistä kuulet itkua. Kannattaa tsekata koneesi ettei video clippi ja kaiuttimet ole jäänyt päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1263880- 793187
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563185- 193125
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans63041- 292815
- 542557
- 662296
- 192287
- 412141