baariin rv 30

onkohan ihan hölmöä lähteä baariin kattelee kavereita. kuskiksi siis :) rv 30 nyt ja vointi hyvä
8200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No miksipä se hölmöä ois, ihan oman voinnin mukaanhan sitä mennään :) Jos jaksat ja hyvältä tuntuu, niin mukavahan se on kavereita käydä moikkaamassa. Sinuna en kyllä lupaisi kuskata kavereita kotiin jos se vaatii norkkumista baarissa siihen 04.00 asti, voi meinaan aika väsy iskeä ennen sitä.

Äänestä

Itse olin baarissa kuuntelemassa kaverin keikkaa rv 35 aikaa :D Lapsi kyllä synty 2vk myöhäs ja olo oli tuohon aikaan vielä ihan loistava. Eli jos itseltä se hyvälle tuntuu ja et ole turhan väsy niin miksi et voisi mennä. Ei se raskaus vielä estä kavereiden kanssa yhdessä oloa, ei edes baarissa kunhan on varovainen ja selvinpäin :) Mukavaa iltaa!

Äänestä

Mä olin festareilla rv 32 ja kivaa oli. Kotoa päivällä lähdin ja kotiin tulin nukkumaan, en siis ihan telttaretkeä tarkoita. ;) Ainoa miinus oli tositosi märkä maa, joten eipä juuri tullut istuttua ja selkä huusi hoosiannaa illalla. Samaa sanon minäkin, että mene ihmeessä! Mutta älä tee mitään sitoumuksia poislähdön suhteen.

Äänestä

kai niitä kavereita voi muuallakin nähdä? Tai jos kaverit ei muualla suostu näkee ku baarissa vaik toinen raskaana ni eihän ne mitää kavereita oo.. Ei ole baarit raskaana olevien paikka.. kyllä sinne sit taas kerkee ku lapsi on syntynyt..

Äänestä
  • Mistäs 50-luvulta sinä tupsahdit? Kyllä sitä nyt raskaana ollessa voi liikkua baareissakin, jos haluaa. Kunhan nyt ei minnekään räkälään tungokseen lähde, niin ei mitään ongelmaa. Voisitko jotenkin perustella, että MIKÄ niistä baareista tekee sellaisia, ettei niihin voi raskaana ollessa mennä?

    Äänestä

  • Kyllä sitä raskaana (jos ei lapsia) ehtii paljon paremmin baareissa käydä keikoilla yms entä sitten ku lapsi on syntyny!!!
    Ihan naurattaa tommonen että lapsen syntymän jälkeen ehtis muka baareis ravata, oma lapsi 2v ja tasan kerran oon baaris ehtiny käymää!

    Äänestä

Olin sukujuhlissa raskausviikolla 41. :)
Kauhea helle, mutta hyvin jaksoin. Vauva syntyi 3 päivän kuluttua.

Äänestä
  • baarissa olin ja mukavaa oli tavata tuttuja :) seuraavana päivänä jäätävä väsymys mutta ei haitannu ku sai vain sitten levätä kotona :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


baarissa viimeksi kesäll kirjoitti:

onkohan ihan hölmöä lähteä baariin kattelee kavereita. kuskiksi siis :) rv 30 nyt ja vointi hyvä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu