Mitä tapahtui karhulassa, vanhan oikeustalon parkkipaikalla useampi kyttäauto ja vissiin ambulassikin?
Poliisioperaatio Karhulassa
kymin rytinät
312272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
http://www.kymensanomat.fi/Online/2014/01/05/Karhulassa suuri poliisioperaatio/2014316729581/4
Onks sinne kämppään joku linnoittautunut aseistautuneena?
Mitä siel tapahtu, ku kytät ei oo viel tiedottan mittää.
Ei
Tapahdu enään
mitään.
Lue silti vähintään
500 kertaa päivässä.
Otan luppakanin syliin
aina kun piiritystlanne menee pipariksi
lemmikkiä on kiva silittää
ja lukea omaa palstaa yksin 2359 kertaa.
Ei siellä ketään olleet harjoitustilanne rutiini koylutus !
mitä tarkoitat mikä vitun kani perkele !
Kymi Roopea varmaan taas kiukuttaa.
Eks jotkut oo taas saanu piparii kyllin?
Kotka, Kotka Uutisissako taas.
Kervinen ja bensakanisterit oikeustalolla.
Kyllin piparit vähentää tieteellisesti hölmöilyä
ei kait nyt kymi roopeen tarvita 6 poliisiautoa, luulis että yks mopoautokin riittää sen pidätykseen.
Yksi invamopo ja makuunin vartija riittäisi panemaan roopen aisoihin.
Lukusormelle lukemista:
Karhulassa oli sunnuntai-iltana suuri poliisioperaatio. Silminnäkijätietojen mukaan paikalla oli ainakin kuusi poliisiautoa, siviilipartioita ja ambulanssi. Osa autoista oli vanhan oikeustalon pysäköintialueella, osa viereisellä Vallesmanninkadulla. Poliisit olivat varustautuneet rynnäkkövarustein.
Kaakkois-Suomen poliisilta ei illan aikana saatu tarkkoja tietoa operaatiosta. Poliisin mukaan kyse oli normaalista poliisityöstä. Lisätietoa luvattiin maanantaina.
Nytse on ohi kannattaa lukea 200 kertaa yössä:
Poliisioperaatio Karhulassa
06.01.2014
Sunnuntaina 5.1.2014 poliisi suoritti normaalin päivittäisen valvonnan yhteydessä poliisioperaation Karhulassa. Poliisi käytti operaation suorittamisessa useampaa partiota. Kukaan kansalaisista ei ollut vaarassa operaation aikana taikka sitä ennen. On normaalia, että poliisi kohdentaa operaatioiden suorittamiseen enemmän partioita.
Suoritetusta poliisioperaatiosta tai siihen johtaneista tekijöistä poliisi ei tule kertomaan tämän enempää.
Vanha uutinen.
Kannattaa silti lukea uudestaan 1000 kertaa itse yksin
vaikka kukaan ei kommunikoikaan palstalla :D ;D
Entäs Iineksen?
Vaikea juttu.
No mina kummonokoin v.itun vajakki !!
Invämöpöö hahhati hah oletko kova invafani onko oma ligieri vai laina iik iik !
No siellä on kellarissa holvi, missä säilytetään kultaharkkoja. Määriä en nyt kehtaa kertoa. On kuitenkin natsiaarteisiin verrattuna ihan samassa kategoriassa.
Lue Lue:
Poliisioperaatio Karhulassa
06.01.2014
Sunnuntaina 5.1.2014 poliisi suoritti normaalin päivittäisen valvonnan yhteydessä poliisioperaation Karhulassa. Poliisi käytti operaation suorittamisessa useampaa partiota. Kukaan kansalaisista ei ollut vaarassa operaation aikana taikka sitä ennen. On normaalia, että poliisi kohdentaa operaatioiden suorittamiseen enemmän partioita.
Suoritetusta poliisioperaatiosta tai siihen johtaneista tekijöistä poliisi ei tule kertomaan tämän enempää.
Ei huvita lukea mitään
silloin voi puheripuloida
ja viestiä.
Nyt voit lopettaa vouhottamisesi kyseessä lienee joku pilasoitto tms ja operaatio on loppuun käsitelty eikä poliisi aijo tiedottaa asiasta enempää....
http://www.poliisi.fi/poliisi/kaakkois-suomi/home.nsf/pfbd/7ECA9CE8FE6FBBD5C2257C580027A387?opendocument
Kyseessä poliisien oma moka jota eivät aijo paljastaa.
Ilmoitus kannabisviljelmästä mutta löysivät asunnosta vain pakasteherneitä.
Tuo ei kylläkään olisi poliisin moka.
Ei niin poliisikoira
saattoi
mokata.
Mika v.itun hidastuuko puhu söömeä täällä mikään hidästu = !
Siellä oli asunnossa pilaantuneita jugurtti purkkeja joiden takia rynnäkkö varusteet,räjähdys vaara...Buuuuaaaahhhh!!!!!
Olivat turvaamassa kaupungin johdon etanakerhoa tavalliselta kansalta.
Joku poliisipomo tai muu isompikenkäinen tietty kännis riepotellu muijaansa. Seuriksellakin hotellin johtaja kuritti eukkoaan, arvatkaa kuka lähti ulos! Väliin tullut nuori mies. Näin ite, ja olin selvin päin.