Hienoa, upeeta, mahtavaa. Ansaittu voitto hurreista, pellet saivat ansionsa mukaan. Ei auttanu maksetut kanukki tuomarit vaan leijona sisuuntuu ja vie voiton.
Kiitos leijonat!
Mahtaavaa nuoret leijonat
13
238
Vastaukset
- maksettu liian vähän
Ei se auta silloin, kun vaan tuomarit, ja siitä vähän ylempi IIHF väki on maksettu. Se pitää maksaa KOKO IIHF:n väki ylimpiä johtajia myöten. Vain niin toimimalla varmistat joukkueellesi jonkun suuren tittelin.
- pikkuleijonat on par
Pikkuleijonien voiton kunniaksi on tehty näköjään facebook sivukin
https://www.facebook.com/pages/Suomen-pikkujellonat-MM-Kultaa-2014/685500644823084?fref=ts
- Pikku-hakki
Joo, huikeeta!!!! ERITTÄIN HYVÄ JA TAISTELEVA JOUKKUE. Joukkue näytti todellakin suuruudensa varsinkin kolmannessa erässä, kun nämä hemmetin seeprat pilasi pelin, mutta joukkue kesti!!
Arvostan tätä TODELLA suuresti, että altavastaaja Suomi pystyy voittamaan Tsekin, Kanadan ja Ruotsin ja ottaa kullat kaulaa.
Nää nuorten pelit on niin hyviä, kun ne painaa sata lasissa ennakkoluulottomasti menemään, eikä nää nuoret kundit vielä onneksi tiedä, että Mikä on viivelähtö.
Mutta yksi asia huolestuttaa tosissaan, ..... EIKÖ TOTA HEMMETIN TUOMARI PELIÄ SAADA KUNTOON????
Ei siinä mitään , jos tuomari viheltää paljon tai vähän jäähyjä, MUTTA VIHELTÄIS OIKEUDENMUKAISESTI. Mutta onneksi tämä voitto meni ihan oikeeseen osoitteeseen ansaitusti ja mikä parasta, Ruotsin kotijäällä, mökki täynä..... Ei saanu tre krunorit niitä suuniteltuja mestaruus juhlia.
KIITOS NUORET LEIJONAT JA KARRI KIVI , SULANDER muut kumppanit!!!!
Nyt ei muuta kun Sotsia odotellessa!!!- joopasniin
Hyvä peli. Onneksi nuo tuomareiden töppäilyt menivät aika tasapuolisesti. Ja mikä tärkeintä Suomen voittomaali hyväksyttiin vaikka kyseessä oli selvä paitsio tilanne.
No, olen jokatapauksesa samaa mieltä tuomaritoiminnasta parantamisen varaa on rutkasti.
- 2014
KULTAA TULI , ONNEA PIKKU LEIJONAT. RUOTSI JA TUOMARIT NURIN. NIIN SITÄ PITÄÄ JA NÄYTTÄÄ ETTÄ PÄRJÄÄ SITÄ ILMAN TUOMARIEN APUAKIN.
- 50€
miten tuo voitto sun elämää paransi jos siitä pitää täällä kiitellä.....
pienet taitaa olla ilon aiheet sunkin elämässä vi,tun apina!
no minä sentään voitin 50€ että kiitos vaan u20!!!!!- harmi sulle.
Sinä "50€" harmi että sulla on silti kurjaa. Tule hakeen toinen viiskymppii multa ja mee kattoon hokii.
- Blääh
Taas on todistettu että suomalaiset ovat paitsi huonoja häviäjiä, myös huonoja voittajia.Voitto tai tappio, niin aina kettuillaan vastustajan edustamalle maalle ja kaikissa muissa on aina vikaa paitsi kotijoukkueessa.
Olisi tuolin poppoo vaan hävinnyt ettei tarvis kuunnella mm-hypetystä. Ei yksi urheilulaji ole mikään maailmaa koossa pitävä voima jota pitää palvoa sokeasti.- karskihokkikundi
bläääh....ai ai tzuppa dui...paljos hävisit vedonlyönnissä, heh hoh hih, ai ai zuppa duiduiduid!!!! Onx sull säbä treenit rankkoi, ai ai zuppa dui!!!
- Laivatkin seilaa
TUURILLA niin kuin nytkin suomi kiekko
täysin tsäkä voitto.
ruotsihan vei kun pässiä narussa ja hallitsi kyllä peliä 6-0 - ifk
Helvetisti hienoa Junnuut. Nuoria seuraa aina. ♥♥♥♥♥♥
- trombyman
HBL käräytti Suomalaisia ruotsin lehdistölle! Lukekaa viesti juniorikiekosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1082727EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje291321- 981166
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas162997Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta366987Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133948- 54833
- 40668
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22663Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta109625