Vittu, että vituttaa. Maanpetturi S.Koivu, joka on tulikuuma tällä hetkellä NHL:ssä ja vetoaa poisjääntiin sillä perusteella, että ei ole tällä hetkellä tarpeeksi hyvä. Mitä vittua!?!??!?! Olen seurannut melkein kaikki Anaheimin pelit viime kuukaudelta ja Koivu on tehnyt jatkuvalla syötöllä aivan käsittämättömiä maaleja. Selänne sen sijaan ei ole tehnyt mitään ja hänethän Westerlund valitsi.
Täytyy sanoa, että en itke yleensä, mutta kyyneleitä tuli, kun näin tämän joukkueen. Vitutus on niin kova, Voi helvetti sentään Westerlund!
Miksei Bergenheimia valittu. Tulikuuma NHL:ssä tällä hetkellä.
Miksi Aaltonen valittiin? Luulisi, että esim Hartikainen olisi ollut laadukkaampi vaihtoehto. Ja miksiköhän vitussa Antti. P valittiin ? Hänen tilalleen nimenomaan Bergenheim olisi sopinut.
Voi vittu sinua Saku Koivu. Petit suomalaiset. Et ole suomalainen. Halveksin sinua!!! Pysy jenkeissä ja ui rahassa senkin pelkkä rahanhimoinen materialisti, joka halveksii omaa maataan.
Ette usko miten ihmistä voi masentaa tämänkaltainen katastrofi.
Haistakaa paska Westerlund ja S.Koivu
10
175
Vastaukset
- MrJuha82vaan
Aaltone on parempi kuin Hartikainen.
Bergenheim on parempi ko Pihlström, mut Pihlström ei oo huono.
Aaltonenhan on kovanluokan pelaaja. Sen hän osoitti vika MM-kisoissa, mm tehden jatkoaikamaalin/voittomaalin.
Saku Koivun juttu on outo, vähintäänki epäilyttävä hmm.
Ehkä hän kokee, ettei oo TÄLLÄ HETKELLÄ parhaassa terässä. - seppo1
bergenheim on pelle.
- signature
Jäikö Bergenheimin nimikirjoitus saamatta, kun noin vituttaa?
- kollok
signature kirjoitti:
Jäikö Bergenheimin nimikirjoitus saamatta, kun noin vituttaa?
Koivu on varmaan väsynyt tekemään kahden miehen työt kaukalossa.
- vorittin
Westerlundin ei tarvitse haistaa mitään.
- Kummola vAihtoon
S KOivu jäi pois kun ois ménettänyt C-kirjaimen pikku veljelleen. Siinä syy.
- Painukaa vittuun
Luojankiitos että tän palstan puupäät ei valitse näitä joukkueita.
- Tyhmä vai tyhmä
Jää pois koska ei ole tarpeeksi hyvä? Hän haluaa keskittyä harjoitteluun ja lepäämiseen kun anaheim on nhl:n kärki joukkue eikä saku ole vielä voittanut stanley cuppia.
Menettänyt c-kirjaimen pikkuveljelle? Kun saku kertoi ettei tule sotshiin erkka tarjosi kapteenin roolia mutta ei mieli muuttunut. - BlackTormentor
Onneksi sentään kuningassukeltajat Leino ja Pesonen jätettiin rannalle uikuttamaan.
- So what..?
No mitä väliä?
Ketä kiinnostaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1203028EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351415- 1041289
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621027Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661017Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1331008- 60937
- 41747
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22733Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta113694