Kaukolämmön sähkönkulutus

Paljonko omakotitaloon asennettu kaukolämpölaitteisto kuluttaa sähköä.
Saanko ihan lyhyen vastauksen.
72642
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

10-200W

Äänestä
  • pikemminkin 0-200W

    Äänestä

  • 230V kirjoitti:

    pikemminkin 0-200W

    Kuinka nollille pääset?

    Äänestä

GST unis kiertovesipumput ( 2 kpl ) kuluttaa lämminvesikierto 8 W ja
patterikierto 16 W .Yhteensä noin 600 W / vrk

Äänestä

No, lämmittäjäkö senkin sähkön maksaa, eikö riitä se kaukolämpömaksu?

Äänestä

Unismies, kiitos asiallisesta vastauksesta.

Äänestä

kaukolämpö sais olla ilmaista
kytkennän maksaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mää mittän tiedä kirjoitti:

Paljonko omakotitaloon asennettu kaukolämpölaitteisto kuluttaa sähköä.
Saanko ihan lyhyen vastauksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu