Vauva-palstan kesksutelua Jasminista
haha :D
20634
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Osu ja uppos!! Hah hah!! Jasu ja Denu valtakunnan pellet.
Tuo vain todistaa sen miten epäsuosittu Jasmin todella on, toisin kuin hän itse luulee että on hyvinkin pidetty. Muutamat Jasminin mielistelijät voisivat jo avata silmänsä tuolle naurettavuudelle jota tämä pariskunta edustaa.
Pidän Jasminista enemmän kuin sinusta.
Olen kateellinen Jasminille, miksi minä en saa samanlaista miestä kuin hän? :( Tämä on niin epäreilua!
Kiva kuulla positiivisuutta sinunkin päivääsi pus! :) xxx
Oletkin muutamia harvoja jotka pitävät.
Hyvää iltaa sullekin.
Mäkin tahdon isomahaisen, karvaisen ja keltahampaisen ukon. Mistä sellaisen löytää?
Kysäiskää Jassulta, luopuis varmasti paappasta kirkuen, muttei voi kun sopparit häistä on alle kirjoitettu seiskan kans.
Pakko naintia kääkän kanssa.
Minä taas en millään jaksa ymmärtää että miksi niin moni ihminen jaksaa seurata jonkin Jasminin elämää ja haukkua hänen kaikki tekemisensä.
Tuksun vielä jotenkin ymmärrän, koska sen elämä on sellaista sekoilua ja "glamouria", mutta Jasmin? Eihän se edes tee mitään kiinnostavaa. Kuuluuko se sitten juoruämmäkulttuuriin, että jokaista minijulkkistakin pitää vahdata ja haukkua?
Jassu kiinnostaa tasan siitä syystä että hän on jäänyt teini asteelle, tätäkö isättömyys teettää vai eikö äitinsä ole opettanut muksulleen yhtikäis mitään?
Jassun bloggaukset on vaan niin uskomattoman TYHMIÄ JA OMAHYVÄISIÄ. Kuvittelee, raukka, olevansa joku luksus-edustusrouva, kun ei tee työtä vaan shoppailee pappan eläkerahoilla englantilaisissa halpisketjuissa ja käy etustamassa pappan kanssa lähipubissa ja pappan sukulaisten luona.
Mutta oikeesti, ellei se roikkuis siinä mahakkaassa ja mätähampaisessa köyhässä eläkeläisessä, niin seiska ei pitäis sitä bloggarina. Seiska on kerännyt siipiensä alle kaikki reppanat, elämässään epäonnistuneet luuserit kansan pilkattaviksi. Itse ne vajakit luulevat olevansa jotain julkkuja (Joo-o, Jasminkin käski GOOGLETTAAN kun joku kysyi että mikä ihmeen julkkis Mäntylä muka on!) ja kadehdittuja/palvottuja henkilöitä. Tulot on köyhyysrajan alla ja asutaan kämäsissä yksiöissä halvoilla asuinalueilla. Mutta ollaanhan kuitenkin seiskan tähtiä ja kirjoitetaan blogeja! Tyhmät ei vaan tajua miten rumasti niitä vedätetään by 7.
Ja ÄO noilla kai yhteensä rimaa hipoen 70.
Onko Jasser koskaan puhunut mitään isoisästään eli tämän Ailimummon vai mikälie sen miehestä?
vai onko koko Mäntylän naisväki käynyt lomareissullansa maistelemassa etelän hetelmiä?
Onko Jasserin isoisänsäkin joku ulkomaalainen könsikäs?
No ei ollut ulkomaalainen, ihan suomalainen mies oli. Jasminin mummon varmaan voi jättää rauhaan, vaikka Jassu häntäkin yrittää tunkea juttuihinsa :/
Juu, kyllä Jasmin on tyrkännyt mummonsa kuvia julkisuuteen paljon enempi kuin sen komeroon sullotun kissan.
http://jasminmantyla.blogspot.com
Noissa vanhoissa kuvissa Jasmin näyttää ihan hyvältä, onnellisen näköiseltäkin, verrattuna nykykuviin.
Totta, aiemmin hän näytti OIKEASTI onnelliselta kun taas nykyään hän ottaa naamalleen tekohymyn, aidosti hymyileminen tuottaa hänelle jo vaikeuksia. Miksi hän on niin onnettoman oloinen jos hänellä kerta on asiat paremmin kuin koskaan omien sanojensa mukaan? Taitaa totuus olla ihan jotain muuta.
Totuus onkin jotain ihan muuta. Tenu on sammakko eikä prinssi, vaikka kuinka suutelisi, rahaa ei ole, "kodit" niin priteissä kuin Oulussakin ovat ankeita murjuja, mies on raihnainen vanhus ja näyttää ikäistään ukkoutuneemmalta.
Silti täytyy julistaa kaiken, siis ihan kaiken ihanuutta. Ei ole todellista elämää.