Ylistystä i40 hiljaisuudesta

"Wind and road noise are almost non-existent inside the car"

http://www.inautonews.com/2013-hyundai-i40-estate-review-test-drive#.Us7O3vvM3EJ
8206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Taitaa löytyä varastosta hyvinkin nopeasti uusia autoja (i40), kun alkoi taas tulla taas tiedotteita maailmalta. Vai onko peräti facelift tulossa ja vanhat pitäisi myydä alta pois.

Äänestä
  • Ei ole faceliftiä tulossa. Suurin ero tämän vuoden ja viime vuoden mallin välillä on se että vararengas on muuttunut painepaikkapulloksi ja ohjaukseen saa valittua kolme eri keveysastetta, eli samat kuin jo kiassa on. Näin ainakin laakkosen myyjä sanoi.

    Äänestä

Eivät testanneet nasta renkailla niillä jymy on aikamoinen joku hundin rakenteessa korostaa tuota ääntä enemmän kuin esimerkiksi vaggineissa.

Äänestä
  • Joo hiljaiselta vaikutti kun eilen tulin lentokentältä kotiin ja tosi hyvät polvitilat takana! Krediittiä Hyundaille! Nimi on vaikea sanoa ja kirjoittaa mutta se tuntui olevan auton suurin heikkous ;)

    Äänestä

  • matkalla kotiin kirjoitti:

    Joo hiljaiselta vaikutti kun eilen tulin lentokentältä kotiin ja tosi hyvät polvitilat takana! Krediittiä Hyundaille! Nimi on vaikea sanoa ja kirjoittaa mutta se tuntui olevan auton suurin heikkous ;)

    Olitpa pöllyssä!

    Äänestä

Hyundai hiljaisuus ei ole ainakaan suomessa saanut ylistystä, päinvastoin. Suomen karkea asfaltti vaatii aikamoisen eristyksen kun taas muualla maailmassa on tienpinta ihan erilainen ja siellä meluisakin auto tuntuu mukavalta ajaa.

Äänestä
  • Suomalainen asfaltti tekee kaikista autoista meluisia, mutta tämä huomioon ottaen i40 on hyvin hiljainen auto, katsokaa vaikka tämän autotoimittajan video jos ette omaa korvaanne usko. Tuo äänettömyys tulee mainituksi videon aikajanalla 5:50 eteenpäin.


    http://www.iltasanomat.fi/videot/autot/vid-1288411654364.html

    Äänestä

  • tyst nu kirjoitti:

    Suomalainen asfaltti tekee kaikista autoista meluisia, mutta tämä huomioon ottaen i40 on hyvin hiljainen auto, katsokaa vaikka tämän autotoimittajan video jos ette omaa korvaanne usko. Tuo äänettömyys tulee mainituksi videon aikajanalla 5:50 eteenpäin.


    http://www.iltasanomat.fi/videot/autot/vid-1288411654364.html

    Ihan asiallinen koeajo raportti...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


autoauto kirjoitti:

"Wind and road noise are almost non-existent inside the car"

http://www.inautonews.com/2013-hyundai-i40-estate-review-test-drive#.Us7O3vvM3EJ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu