AC48v muunnin DC24v

ONKO OLEMASSA TÄMMÖSTÄ SÄÄDINTÄ ?
8105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On




Partco.fi

Äänestä

jos ei olisi, helppohan semmoinen olisi rakentaa.

Äänestä

en löytänyt ?

Äänestä
  • pikkunen tuuligeneraattori tuottaa ac 48v

    saako siihen sillai että sais 24v dc esim akun lataus Tai

    ac 48v muuntuis 240v jolloin löytyy laite kuin laite
    akun lataukseen

    ps epätietoinen

    Äänestä

eipä taida löytyä 48v mitään vaihtoehtoa

Äänestä

Puhelin puolella on käytössä tuo 48v.
Joskus amis purettiin puhelin keskus niin siinä oli kaikkea kivaa tavaraa mutta kaikki toimi tuolla 48V.

Sopivassa UPS laitteessa on akkuja sarjaan kytkettynä..
Minulla on 700W vanha ups niin on muistaakseni 6kpl 12V 7Ah akkuja sarjassa niin tulee 72V ja 5000w ups:ssa 20 akkua sarjassa niin tulee 240V DC
ehkäpä joku 500w ups

Äänestä

Tasasuuntaa se, hommaa 4 kpl 12v amg akkuja ja säädin akuille.
Tavarat löytyvät aurinkosähköpalveluita tarjoavista liikkeistä.

Itsetehdyt viritelmät yleensä rikkovat laitteita ja hajoavat kuin niitä eniten tarvitsisi.

Äänestä

Laita tasuri eteen ja käytä DC- DC muunninta. Muuntimia löytyy isoillekin tehoille. Valmistajia esim. Mascot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ai niin kirjoitti:

ONKO OLEMASSA TÄMMÖSTÄ SÄÄDINTÄ ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu