Nuoret miehet sheivaa

Sheivaaja

Uimahallissa olen tehnyt silmää miellyttävän havainnon: monet nuoret miehet sheivaavat ihan sileäksi. Etenkin varusmiesten joukossa tämä tuntuu olevan muodissa. Toivottavasti pysyy muodissa pitempäänkin.

Nuoret posliinikollit eivät peittele tai ujostele yhtään, vaan ovat saunassa ja suihkussa ihan luontevasti, vaikka ei ole karvan karvaa siellä.

Silmäniloa!

7

3361

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei posliinia kiitos

      Tämä ei ole ollenkaan hyvä juttu. Täysin sileä alapää sopii naisille, mutta ei miehille! Mitä karvoihin tulee, niin miehille riittää aivan hyvin kivespussin ajeleminen sileäksi, loppua karvoitusta ei tarvitse kuin siistiä.

      Eri puolella kehoa olevat karvat tuovat mieheen miehekkyyttä. Tästä ei ole kauan kun eksyin sänkyyn parikymppisen miehen kanssa joka paljastui käytännössä täysin karvattomaksi. Ei partaa, ei rintakarvoja, ei mahakarvoja, ei kainalokarvoja, ei häpykarvoja... En tykännyt näystä sitten yhtään. Ehkä olen sitten mielipiteeni kanssa turhan perinteinen, mutta minusta miehen tulee olla miehekäs. Tuntui oudolta rakastella miehen kanssa, jolla oli vartalossa melkein yhtä vähän karvoja kuin itselläni.

    • Juttanora

      Saman havainnon olen tehnyt myös naisten puolella, tätänykyä nuoret tytöt ja naiset seivaa aikausein kaikki pois. Minunkin mielestä karvattomuus sopii naisille paremmin kuin miehille.

    • Aika vähäistä posliini vielä on, mutta hyvä kun siistitään. Täysin käsittelemätön pehko varmaan karkottaa ainakin suuseksin antajat.

    • sileet m n

      Meillä ajeltiin uudenvuoden iltana molemmat posliiniksi, ensimmäistä kertaa. Ihanaa oli nähdä kuinka söpö voi pimppi olla karvattomana...
      -m20 - n18

    • kovaa

      Tiukassa kunnossa olevilla kundeilla sheivattu(kin) näyttää hyvältä. Jos on vatsalla löysää, niin karvaton mies näyttää isoksi kasvaneelta vauvalta.

    • Jättivauvako

      Häh, mikä on isoksi kasvanut vauva. Eihän se enää ole sitten vauva jos se on kasvanut isoksi.

    • Anonyymi

      Itee 19v, shaivannu 15 v alkaen, kaikki oli sheivattuja jo koulussa

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      1
      3991
    2. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      60
      3914
    3. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      43
      3582
    4. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      18
      3200
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      3178
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2960
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      44
      2600
    8. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      39
      2532
    9. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      2365
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2129
    Aihe