Onni, että Esko Aho entinen poliitikko

Esko Aho vaihtanut puoluetta? Esko Aholla ei ole keskustan ajatusmaailmaan, missä isänmaallisuus?
Esko Aho ennemminkin kommunistisen puolueen jäsen.
Eilisen TV-ohjelman mukaan voisi todeta Esko Aholle - Sen lauluja laulat kenen leipää syöt. Nyt Esko syö venäläistenleipää.
1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Esko Ahon kannanotot TV:ssä olivat täysin kaukaa haettuja ja hän ei halunnut ymmärtää mistä todellisuudessa oli kysetai ilmeisesti ei todellakaan ymmärtänyt.
Esko Aho herätti meissä suomalaisissa vastenmielisyyttä ja selväksi tuli, että hän ei kunnioita esi-isiemme perintöä.

Äänestä

Kuka se sinä sitten olet ?
Lienet sama palstan aapeli, joka työkseen haukkuu keskustaa.

Tuskin keskustalainen olet ?

Eihän kommunsitit tykästä Venäjän johdosta nykyisin.
Venäjälläkin oma kommunistipuolue, joka ajaa ihan erilaista poliikkaa Putinin kanssa.

Ei ole kieltäminen Putinin taidoista, maa on rikastunut työmiehiä myöten.
verrattuna lume työläis miljonääreihin joita mm Halonenkin kehui.
Kun mukaansa oli niin hyvin asiat Neuvostoliitossa, diktaattori kommunisti johdossa.

Äänestä

Onneksi demarit ja kokoomus kunnioittaa vanhoja perinteitä!

Kohta ollaan taloudellisesti ryysyrannan joosepin tasolla.

Äänestä
  • Eskon laskua sitä on tässä jo kohta kaksikymmentä vuotta maksettuha.

    Äänestä

Pohojanmaa vetelä ripulia on aina kiinnostanut vain ja ainoastaan raha. Kotikylän puolta on toki jämptist piedettyna, mut itä suom, Lappi ja muut alueta on raiskattuna. Aho on siinä mielessä dämpti äijä, että toisi ku normaali sisäsiittoinen pohjalainen junkkari kävi vielpä Amerikois itkemässaha.

Äänestä

Kannattaa muistaa Putki Paavå Lippåsen toiminta. Hän oli viellä mm. Stasinmies.

Äänestä
  • Nahkurin orsilla tavataan juntti!

    Äänestä

Näkikö demu kuvaa, missä kyrpiintyn Lippånen valesi Alepan kassi kädessään samaan aikaan, kun muut juhlivat presidentin virkaanastujaisissa. Ei tullut Paavåsta EU:n eikä Suomen presidenttiä, tuli kansan eläkkeelle naurama pelle.

Äänestä

Esko Aho lobbaa nyt maitamme venäläisille Suomi-Venäjä kauppakamarissa. Tämän takia tuolla itärajalla ei oikein enää myydä maata meille suomalaisille, vaan venäläisille ja mikä pahinta myös pestyllä rahalla.

Esko Aho ei taida muistaa sitä asiaa, että tuo Putini varoitteli meitä, että Venäjä puolustaa aseilla omiaan vieraalla maaperällä, jos asiat niin vaativat. Siksipä tuohon maanmyyntiin liittyy hirvittävä riski, Venäjällähän voi olla suunnitelma maaperäämme varten. Ei kait ne turhaa niitä aseita kasaa tuonne itärajan tuntumaan, sieltä ne on helppo siirtää Suomen rajojen sisäpuolelle ja venäläisten omistamille alueille.

Äänestä

On tuo Esko rahan perään aika hakki möisi Suomen jos saisi itsellen tehtyä kunnon tilin..kännykkä isä vauhdissa moittii Suomalaisia mutta ei tajua että tekee samaa ..!!Nyt on Venäjä hyvä välillä Amerikka Esko hakee löysän rahan riippumasta mistä sen saa...Lioppsen kanssa samaa keliberia ja vielä Siuomen entiset pääministerit voi kamala mikä näitä pappoja vaivaa luulisi jo olevan rahaa kun miljona kämppissä asutaaan ym.ym..mutta ei lisää täytyy saada..hirvittää entiset polittikot !Ensinnäkin Esko on pohjamaalta ei ymmärä mitään karjalisuudesta ja siitä missä mennään?aika täynnä itseään..Vähätteli kansaedustajia..siis ulkoistaa itsensä naistä suomalaisista piirteistä pitää itseään parempaan mitä ei todella ole sen kummoisempi kun tavan tallaaja itseaasiassa tavan tallaaja ei hinnoittle itseään mutta eräs teki niin..mies eikä mikää kun ei vastaa hiihtoliitosta kysyttäessä sitten meni suu suppuun aina nauratta kun esko luulee että meille nykyään sanellaan missä mennään ei esko ja paavo ne ajat meni jo..

Äänestä

Hei olen Putki-Paavåna tunnettu Alepakassin 6%:n mies. Kaikki Suomen myöminen on minulla verissä. Se alkoi Mungonan Stasin palveluksessa. Seuraavaksi hävitin Suomen markan ja nyt olen ansiokkaasti tuonnut eislle kuin ruotslaiset ovat suomalaisia apinoita paljon pitemällä kehityksessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


häpeäksi keskustalle kirjoitti:

Esko Aho vaihtanut puoluetta? Esko Aholla ei ole keskustan ajatusmaailmaan, missä isänmaallisuus?
Esko Aho ennemminkin kommunistisen puolueen jäsen.
Eilisen TV-ohjelman mukaan voisi todeta Esko Aholle - Sen lauluja laulat kenen leipää syöt. Nyt Esko syö venäläistenleipää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu