Kuntaliitoksesta kansanäänestys

Jos kansan äänestys toteutetaan nyt esitetyllä mallilla tottakai sen ison keskuskaupungin äänimäärä ratkaisee!Siinä siis toteutetaan taas vanhanmallin sortopolitiikkaa mitä on histoarissa vuosisatojen aikana ollut!Vahvemman oikeudella kehyskunnat maksamaan ydinkaupungin taloussotkuja!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lienkö ollut sinisilmäinen kun luulin että äänestys järjestetään
liitettävissä kunnissa,
onko sinulla tietoa ettei näin olisi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pettynyt renki kirjoitti:

Jos kansan äänestys toteutetaan nyt esitetyllä mallilla tottakai sen ison keskuskaupungin äänimäärä ratkaisee!Siinä siis toteutetaan taas vanhanmallin sortopolitiikkaa mitä on histoarissa vuosisatojen aikana ollut!Vahvemman oikeudella kehyskunnat maksamaan ydinkaupungin taloussotkuja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu