Laitoin Toyotan sivuille palautelaatikkoon, että kaivaisivat Corolla papan esille ja pappa voisi alkaa kirjoittamaan Toyota asiakaslehteen huolto-ohjeita. Nyt papan ohjeet jäävät todennäköisesti pienen ryhmän iloksi, mutta näin saavuttaisivat koko asiakaskunnan.
Corolla pappa Toyota Plus lehden kommentaattoriksi
Toivottavasti löytyy
5110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siellä maalaispirtin pirttikaluston jakkaralla Toyota Plus lehteä odotteleva lippalakkipäinen henkselimies saisi ohjeet peräluukun tuuletuksesta, kyllä siinä saataisiin tunteita ja tuoksuja pirttiin. Voisi saada pirtin mammankin kehräähään vvt moottorin lailla, kun kosteuksia peräluukusta kuivateltaisiin. Toyota Plus lehdessä voisi olla myös joku vertailu esim. Paras auto maastossa ja osallistujina oikeutetusti Corolla, Auris, hilux ja Land kruiseri ja näin saataisiin aina Toyota voittajaksi.
Olis ihan ehdoton juttu ja voisi vaikka ihan euroopan tasolla antaa vinkit joilla tojo olis ikuinen. Papan horinat on niin koomista tero tuubaa, että tarinat menisivät kuin veitsi voihin kyseisen automerkin omistajille.
menevät sinulta yli hilseen. Älä kommentoi asiaa, joka on kaltaisellesi tosikkoluuserille aivan liian vaikeaa.
Voi kuinka Teroa harmittaa, kun Pappa tuo julki kaikkien Terojen syvimmän olemuksen.
Corolla pappa taitaa osua tojomiehiä arkaan paikkaan. Kaikkihan tiedämme, että tojomiehille elämässä tärkeintä on Toyotan luotettavuus ja sitä myyttiä pidetään yllä vaikka peräluukun tuuletuksilla ja katsastus huolloilla ja pappa nämä lahkon salaisuudet tuo kaikki julki kaikille lukijoille.