AutoGrilli

Onko Autogrillin pitäjä alkanut huonontaan laatuaan? ja hygienia taso olematon meinaan kävin eilen syömässä siellä kuumankoiran ja sain siitä sitten ruokamyrkytyksen että ei enää ikinä sinne... oon aina pitänyt grillin ruuista mutta nyt on menny laatu alas onko kukaan muu huomannut samaa?

heppu on kova vitsimies mutta kun kuuntelin kerran kun se ohjas nuorta työntekiäänsä niin ihmettelin kuinka töykeä' mies se on alaisilleen
955876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 95

Vanhimmat

Mistä tiedät, että sait myrkytyksen juuri Autogrilliltä? Päivän aikana on järkyttävä määrä erilaisia mahdollisuuksia saada mahatauti, ettei tuo voi olla varma asia. Jos 10 muutakin Autogrillillä eilen syönyttä on saanut mahataudin niin sitten sieltä saatu pöpö on jo todennäköistä.

Nyt todennäköisempää on se, että olet syönyt kynsiäsi ja olet sitä ennen saanut pöpöjä vaikkapa pankkiautomaatin näppäimistä, oven kahvoista, vessanpöntön vetonupista jne. Niin, päivän aikana ihminen koskee välillisesti useampaan toisen ihmisen sukupuolielimeen tietämättään juurikin yllä mainitsemieni paikkojen kautta.

Mitä tulee työntekijän "ohjaukseen" niin se varmaan on nuoren työntekijän ja esimiehen välinen asia. Turha sitä on täällä puida.

Äänestä
  • Näillä pakkasilla olisi hyvä grillata autoa hieman !

    Äänestä

Mikään ei ole törkeempää kuin alkaa yrittäjää mustamaalaamaan ilman todisteita!

Toivon että nyt mietit missä oot niitä sormias uittanut ja jos nyt oisit oikein ruokamyrkytyksen saanut, niin tuskin siinä ihan heti vinkuisit asiaa, itte oisin ainakin sängyn pohjalla jos en sairaalassa!

Tämmöiset viestit ilman todisteita voi aiheuttaa yrittäjälle vaikeuksia ihan syyttä suotta!

IDIOOTTI!!!!!!

Äänestä

Kyllä mun maha on ollut hulivilillä, vaikka en oo kuumaakoiraa syönykkää.

Äänestä

Kävin itsekin siellä eilen eikä mitään oireita tullut. Että kyllä sä nyt olet sen ruokamyrkytyksesi jostain muualta todennäköisesti saanut. Ja jos ruokamyrkytyksesi on tosiaan vaan pelkkää ripulia, niin kyseessä ei välttämättä ole ruokamyrkytys, ripulin voi saada ihan tyhjästäkin.

En ymmärrä mikä ihmeen ajojahti ihmisillä on tätä grilliä kohtaan, joskus aiemmassa keskustelussa kanssa levitettiin ihan käsittämätöntä paskapuhetta kyseisestä grillistä, vaikka aina olen saanut paitsi hyvää ruokaa niin hyvää palvelua sieltä.

Äänestä

Kauheeta jos joku mamu sattuu vaikka taloudellisesti pärjäämään kököttämällä suurimman osan valveillaolon ajastaan vaunussa myymällä grillituotteita.

Ei taida Nokialta löytyä ihmistä jolla olisi rohkeutta lähteä grillivaunuyrittäjäksi Nokialle. Siirrettävä vaunu vaikkapa kirjaston parkissa iltaisin voisi hyvillä ja vähän autogrilliä edullisemmilla tuotteilla pärjäillä jopa kohtalaisesti.

Mihin Ilkan Evään vaunu katosi? Joku voisi sen hankkia ja lähteä taisteluun Hesburgereita vastaan. Lupaan asiakkaan ominaisuudessa tukea hanketta ainakin pari kertaa viikossa.

Äänestä

mitäs jos autogrillin pitäjällä on ollut sormi perseessä ja tehnyt hergullisen kuumankoiran :D niin eiköhän siitä jonkun turkkilaisen hyppykupan voi saada :D
hyihyihyi

Äänestä
  • Todennäköisesti sillä on ollut sormi omassa ja jonkun muunkin perseessä. Lisäksi sillä on ollut kulli kädessä päivittäin. Niin on myös asiakkailla jotka laappii paskaisilla sormilla grillin asiointiluukulla olevaa tiskiä.

    Äänestä

  • :) Hikeä on ainakin litra lihapiirakan välissä.

    Äänestä

  • pyyhkii.ja.tekee kirjoitti:

    :) Hikeä on ainakin litra lihapiirakan välissä.

    Jep,Seisoskelee KÄDET KAINALOISSA . Ja sitten kun asiakas tulee, niin hän alkaa tekemään ruokaa :( yök yök yök.

    Äänestä

  • Olen huomannut tuon myös !! Kädet hien ja irtokarvojen peitossa, nam nam :0)

    Äänestä

olen kuullut että monella muullakin on menny vatta sekasin Autogrillin ruuista... no ne jotka puolustelee grilliä niin odottakaa vuoroanne kun teillä vattavekkulilla niin voi teidänkin ääni muutua kellossa

Äänestä
  • Saa nähdä mitä terveystarkastaja sanoo jos on lääkärintodistus olemassa mietin vaan että tarviiko omistajalla/työntekiöillä olla voimassa oleva hygieeniapassi jos myy itsevalmistettuja grillituotteita?

    Äänestä

  • Oletko nyt ihan oikealla asialla mollatessasi tätä yrittäjää kuulopuheiden perusteella??? "olen kuullut että monella muullakin" - no huh huh. Tyypillistä suolipalstan selän takaa huutelemista, jollaisesta pitäisi laittaa valehtelemisesta sakkoja.

    Äänestä

  • vattavekkulilla kirjoitti:

    Saa nähdä mitä terveystarkastaja sanoo jos on lääkärintodistus olemassa mietin vaan että tarviiko omistajalla/työntekiöillä olla voimassa oleva hygieeniapassi jos myy itsevalmistettuja grillituotteita?

    Tarvitsee olla, koska on tekemisissä elintarvikkeiden kanssa. Grillillä hyvät ruoat. Juoksevaa vettä grillillä tuskin on? Olenkin miettinyt miten he pesevät tiskejä, vihanneksia, käyvät vessassa jne. Grillillä mielestäni menee niin hyvin ja tilaakin alueella riittäisi pienelle tönölle.

    Äänestä

  • Juu u kirjoitti:

    Tarvitsee olla, koska on tekemisissä elintarvikkeiden kanssa. Grillillä hyvät ruoat. Juoksevaa vettä grillillä tuskin on? Olenkin miettinyt miten he pesevät tiskejä, vihanneksia, käyvät vessassa jne. Grillillä mielestäni menee niin hyvin ja tilaakin alueella riittäisi pienelle tönölle.

    Mitä olen jutellut Ibrahimin kanssa niin haluaisi kyllä siihen oikean kojun pystyttää, mutta siihen tarvitaan lupa kaupungilta tietenkin, ja siinä voi kestää.

    Mited muuten kun ketään ei tunnu nuo muut vaunugrillit hirvittävän, vaikka ihan samat hygieniset haasteet niilläkin on. Ainakin viimeisessä tarkastuksessa hygieniataso on ollut hyvä.

    Äänestä

  • juu.. GOOGLE : Murkut.org

    Äänestä

Ite käyn siellä usein ja ei oo kyllä mitään tullut, samoin kaverini käyvät eikä heillekkään ole mitään tullut! On se vaan ihmeellistä. Pitäisköhän teidän vattavekkulilla vähän miettiä voisko se olla tullut jostakin muualta ennen kuin alatte syyttelemään!!!!! Ihan ekaks jos aloittais sieltä hygieenisestä omasta jääkaapista ja sitten miettis sitä omaa käsihygieniaa!!!

Äänestä
  • koska nokialle saadaan mäkkäri ja burger king??

    Äänestä

  • mäkki kirjoitti:

    koska nokialle saadaan mäkkäri ja burger king??

    Pahvia koostumukseltaa muistuttavia hamppareita ei tarvita yhtään lisää.

    Äänestä

  • KKHLH kirjoitti:

    Pahvia koostumukseltaa muistuttavia hamppareita ei tarvita yhtään lisää.

    Mäkkäristä ei niin väliä mutta kingin purilaisita makoisat muistot.

    Äänestä

  • mäkki kirjoitti:

    koska nokialle saadaan mäkkäri ja burger king??

    No onhan jo HESBURGRE JA OLLUT KAUVAN........

    Äänestä

  • mäkki kirjoitti:

    koska nokialle saadaan mäkkäri ja burger king??

    No onhan jo HESBURGRE JA OLLUT KAUVAN........

    Äänestä

  • mäkki kirjoitti:

    koska nokialle saadaan mäkkäri ja burger king??

    No onhan jo HESBURGRE JA OLLUT KAUVAN........

    Äänestä

  • mäkki kirjoitti:

    koska nokialle saadaan mäkkäri ja burger king??

    No onhan jo HESBURGRE JA OLLUT KAUVAN........

    Äänestä

  • mäkki kirjoitti:

    koska nokialle saadaan mäkkäri ja burger king??

    No onhan jo HESBURGRE JA OLLUT KAUVAN........

    Äänestä

  • mäkki kirjoitti:

    koska nokialle saadaan mäkkäri ja burger king??

    Ei tänne tarvita enää yhtään roskaruokapaikkoja, laittakaa tervellistä ruokaa kotonanne! Kohta ollaan yhtä läskejä kuin Amerikassa, josta koko roskaruokailmiö on lähtöisin!

    Äänestä

on huonontunut kuumakoira!! laittaa aivan liikaa sörsseleitä kuumankoiran väliin että pursuilee jokasuunnasta ja maistuu vaan sinappiketsuppikurkkusalaatille... voi hyvin olla että peittelee sörsseleillään munkin/makkaran 2 laadun makua.... torin rillillä ainakin maukas kuumakoira vaikka vähän pienempi mutta ei ainakaan kaloreita niin paljon kun isommassa koirassa

Äänestä
  • En lähtisi pirkkalaistorin grilliä kehumaan. Makkaraperunoista koittivat veloittaa 8 euroa, vaikka oikea hinta oli 6,50 euroa. Kortilla ei voi maksaa, eikä kuittia saa edes pyydettäessä. Tuohon rahaan luulisi edes saavan kunnon annoksen, mutta ikäväkseni voin todeta, että sen pienempää annosta ei ole vielä vastaan tullut. Sai muutaman leivän tehdä vielä kotona kylkeen, että edes vähän sai nälän talttumaan. Huonoksi on mennyt nykygrillit, enkä aio moista moskaa enää suuhuni laittaa. Jos palvelu on näin huonoa, en edes uskalla arvailla hygienia-tasoa. Kummelin sketsit alkaa tulemaan mieleen, eikä todellakaan hyvässä mielessä.

    Äänestä

Joo, se koira on todellakin liian iso, ja viimeksi se maistui jotenkin vanhalle rasvalle ( sehän on leipomossa leivottu). Syy, miksi en käy autogrillillä, on se liian suuri annos. Palvelu on aina ollut hyvää.

Äänestä

Autogrilliltä voi ostaa myös hampurilaisen. Se ei ole iso, mutta maksaa ison hampurilaisen verran. Pienet on pihvit.

Äänestä
  • jep, GOOGLE : ASIALEHTI.

    Äänestä

seurakkaas piruuttaan kun annatte käteistä rahaa välillä kysyy tarviiko kuittia mutta jos sanoo ei niin ei se edes näppäile kassakoneeseen mitään vaan luukku valmiiksi auki... mitähän muuta voi tarkottaa kun pikkupikku kepponen... mut ummartaahan sen kun ola somen kansalaisia sosu paras kamu

Äänestä
  • Ite oot sossun kamu :) Kuka on niin naivi, että luulee, ettei kahvilat, pikkukorjaamot tms, tekisi hommia kuititta. Ethän vain itse ole koskaan ostanut mitään ´pimeästi´, ethän ?

    Äänestä

  • 9+19=? kirjoitti:

    Ite oot sossun kamu :) Kuka on niin naivi, että luulee, ettei kahvilat, pikkukorjaamot tms, tekisi hommia kuititta. Ethän vain itse ole koskaan ostanut mitään ´pimeästi´, ethän ?

    En ole. Ei tarvitse. Rahaa on. Paljon.

    Äänestä

  • Rikas vähän paljon kirjoitti:

    En ole. Ei tarvitse. Rahaa on. Paljon.

    Dorka sinä olet.

    Äänestä

  • Juu yleistä on, kassa auki, näppäillään summa ja lopuksi nollataan jos saadaan käteistä.

    Äänestä

Ennen NS - näppäimellä kilahti kone ja laatikko nätisti auki. NS = No Sale. Ihan kuin olisi tullut lyötyä summa koneeseen...

Äänestä

Ehkä nuo on verottajan ja yrittäjän välisiä asioita. Kateellinen nokialainen voi ilmoittaa havainnoistaan verottajalle. Ei niiden huutelu kuulu netin keskustelupalstoille.

Äänestä
  • Alkoiko jo jännittämään ?

    Äänestä

Pois pois tuollainen grillivaunu ja jossain vaiheessa kiinteä rakennus siihen.Ihme että ylipäätä saanut luvan tuollaiselle haisevalle vaunulle.
Paskantaako se ämpäriin täh....

Äänestä
  • Ei tullu rakennuslupaa mökille. Olishan se vähän outo paikka kebab-grillille. Ostakoot tai vuokratkoot keskustasta toiset tilat. Pirkkalaistorilla ja Yrittäjänkadulla on ollu monta ravintolapaikkaa tarjolla tänäkin vuonna. Niistä olis voinu avoimet silmät pitävä napata itselleen omansa.

    http://nokiankaupunki.ktweb.fi/ktwebbin/ktproxy2.dll?doctype=2&filename=02386688.doc&pykno=125&elin=TEKLA&lis=0&pvm=10.6.2014 17:00

    Mielenkiintoinen piirre tuossa päätöksessä on se, että demarivetoinen lautakunta esti demarin hakeman kaavamuutoksen ikäänkuin suojellakseen hakijaa. Sanamuodonhan päättää ensisijassa lautakunnan puheenjohtaja.

    Äänestä

Ämpäriin sontiminen on vanhanaikaista. Pitäjä käy kuluttaan Esson baarin poslliinijakkaraa. Sillä aikaa vaunua valvoo asikkaat. Valkoinen paukku missä on makkara pyörillä on havaittu monesti Esson pihassa. Mahtaa olal tuhdit tuohkaudukset yleisessä käymälässä.

Äänestä

Vakooja muuten tuohon että se tosiaan käy Kakilla essolla ettei väännä torttua vihnuksen rinteeseen.
Taikka kusella käy-liikkuvat taakse liri liri oho tuli asiakkaita

Äänestä
  • Ei muslimeilla yleensä oo liikkuvia, mitä vetää taakse :D

    Äänestä

On sitten baari, kioski, ravintola tai mikä hyvänsä joka myy tuotteita tai palveluita niin heidän KUULUU LAIN MUKAAN 1.1.2014 lähtien antaa kuitti pyytämättä ! Jos et sitä saa niin vaadi se... jopa ravintolan portsarin kuuluu antaa narikkamaksusta kuitti ilman eri pyyntöä.

Äänestä

mulle on se tilaamani tuotteen saaminen kuittia tärkeämpi.

Äänestä

Eilen vetäsin siellä grillimakkarat ja porilaiset, perkeleen hyvää oli ja ei oo mitään vikaa vatsassa, että tällaista, Te saatanan vinkujat kanssa valitatte joka asiasta. Siks toiseks ruvetkaa yrittäjäksi niin katotaan paljonko te vedätte kassan ohi, se meinaa ei oo mitään helppoo hommaa yrittäjyys kun valtio kuppaa kaikki rahat mitä tienaat, mä suon että tää yrittäjä pärjää vaikka onkin ulkomailta suomeen tullut!!!!! Idiootit

Äänestä

IItse käytän pispalan paroonin tuoteitta.
VAAKONNAKKI on jo käsite-

Äänestä
  • Hyvä Palvelu.
    Hyvät tuotteet.

    Grilli tuotteiden
    paras PAIKKA!!!

    Äänestä

Itseäni kiinnostaa nykyään Nokialla käydessä kuumakoira grillituotteista eikä mikään muu,tässä ketjussakin ni kuulemma surkea tuolla grillillä.

Äänestä

"Itseäni kiinnostaa nykyään Nokialla käydessä kuumakoira grillituotteista eikä mikään muu,tässä ketjussakin ni kuulemma surkea tuolla grillillä"

Se on yhden häiriintyneen ihmisen mielipide.

Tälläkin palstalla paljon hehkutettu Ilkan Eväs lopetti hetki sitten ja syy on melko pitkälti se, että ihmiset äänestävät jaloillaan.

Äänestä
  • Syytä tosin ei kai ole missään kerrottu, ehkä vain kyllästyi höskän pitämiseen. Jos meinaan jaloilla äänestämisestä puhutaan niin ihmettelen miten hitossa Teutori vielä on pystyssä, ruoka on pahaa, palvelu on paskaa, mutta silti ihmiset käy siellä.

    Äänestä

  • asash4rw37 kirjoitti:

    Syytä tosin ei kai ole missään kerrottu, ehkä vain kyllästyi höskän pitämiseen. Jos meinaan jaloilla äänestämisestä puhutaan niin ihmettelen miten hitossa Teutori vielä on pystyssä, ruoka on pahaa, palvelu on paskaa, mutta silti ihmiset käy siellä.

    "ehkä vain kyllästyi höskän pitämiseen"

    Saattaa pitää paikkansa. Luulisi silti, että jatkaja olisi löytynyt, jos olisi ollut kannattava yritys.

    Käykö Teutorilla joku? Ehkä se pysyy pystyssä maineensa takia. En ainakaan mitenkään pysty ymmärtämään miksi joku ostaisi siltä kärttyiseltä mummolta mitään. Kuumaa koiraa testasin siellä parisen vuotta sitten ja se oli valehtelematta alle puolet siitä, mitä Autogrilli tai Kulta-kebab nyt myyvät. Hinta taas oli melkein sama.

    Äänestä

teutori menestyy pelkästään koska sijainti on pysynyt samana jo about 30 vuotta tai ainakin siis samassa paikassa grilli on ollut.

Äänestä

Kuumankoiran ostan Teutorilta sen sijainnin takia kun siihen helppo mennä ja sen takia pysyy pystyssä kun ollut siinä niin kauan.

Äänestä

Nokialaiset eivät muuta ole ansaineetkaan kuin ripuliruokaa kiäh kiäh kiiääääääh!

Äänestä

Mukava Grillin pitäjä.
Otatko kommenttit huomion ???

Äänestä
  • Olettekos muuten miettineet että josko Ilkan Eväs lopetti koska Cittarin Hesburger halusi pois kilpailijan...
    Money talks and shit walks

    Äänestä

  • Teuto-fani kirjoitti:

    Olettekos muuten miettineet että josko Ilkan Eväs lopetti koska Cittarin Hesburger halusi pois kilpailijan...
    Money talks and shit walks

    Toisaalta kyllä, mutta toisaalta hesen ja grillin asiakaskunta on aikalailla erilainen. Grilleillähän on yleensä vanhemmat vakiasiakkaansa ja jopa faninsa, heset ja mäkkärit taas on enemmän ns. "teiniluolia" ja ajanviettopaikkoja jopa.

    Luulen, että Ilkan Eväs lopetti yksinkertaisesti siksi, että tuotto oli kaiketi plus-miinus-nolla (kulut sai katettua mutta eipä muuta) ja mahdollisesti pitäjät oli muutenkin kyllästyneet girllin pitämiseen. Varmaa tietoa tämä siis ei ole, puhdasta mutuilua.

    Äänestä

tämä kkyseinen ruuan myynti paikka on suljettu kerran vai kaksi puutteellisen hygienian takia..

Äänestä
  • No ei kyllä todellakaan ole, voisiko tämä paskanpuhuminen jo oikeesti loppua? Alkaa oikeasti vituttaa, koska grillin pitäjä on ihan helvetin mukava tyyppi (tulen paremmin sen kanssa toimeen kuin useimpien muiden Nokialaisten), koettaa ansaita rehellisesti elantonsa ja silti sitä ja sen bisnestä mollataan ja suoranaisesti valehdellaan kaikkea paskaa.

    Eikö yhtään hävetä? No turha kai kysyäkään.

    Äänestä

  • Homelius kirjoitti:

    No ei kyllä todellakaan ole, voisiko tämä paskanpuhuminen jo oikeesti loppua? Alkaa oikeasti vituttaa, koska grillin pitäjä on ihan helvetin mukava tyyppi (tulen paremmin sen kanssa toimeen kuin useimpien muiden Nokialaisten), koettaa ansaita rehellisesti elantonsa ja silti sitä ja sen bisnestä mollataan ja suoranaisesti valehdellaan kaikkea paskaa.

    Eikö yhtään hävetä? No turha kai kysyäkään.

    tällä grillin pitäjällä on myös kusiastia vaununtakana, ja hän ei ole ikinä maksanu veroa, toisekseen toivon että suomessa laitettaisiin rajatkiinni somali voi ottaa mamun reppuselkään ja uida kotimaahansa ei tule ikävä.

    RAKAS TAIVAAN ISÄ LUPAATHAN PITÄÄ TAIVAAN SINISENÄ NIIN MINÄ PIDÄN MAANI VALKOISENA

    Äänestä

Jos ei tarjoa automaattisesti kuittia, niin pari kertaa jemmakamera mukaan ja paikka kiinni. Alviton salamatkustaja syö meidän kaikkien kotona.

Äänestä
  • Voi jestas sentään että oikein jemmakamera mukaan :D

    Kannattaa sit kiinnittää jemmakamera rintanappiin ja käydä jokusessa pizzeriassa myös. No Sale näppäintä käytetään sujuvasti...

    Saako Teuton mummolta kuitin pyytämättä vai joutuuko siitä maksamaan siellä erikseen?

    Äänestä

"Saako Teuton mummolta kuitin pyytämättä vai joutuuko siitä maksamaan siellä erikseen? "

Se voi antaa numerot ilmaiseksi, jos itse kirjoitat omalle paperille sen kuitin.

Äänestä

Kun joku ei maksa veroja, niin me kaikki joudumme maksamaan sitäkin enemmän. Kyllä minusta olisi reilua, että kaikki tekisi asiat rehellisesti, en ymmärrä miksi eräät puolustelee tätä kassan ohi myyntiä muka yrittäjän normaalikäytäntönä.

Äänestä
  • tiedä siittä, mutta itseäni enemmän häirinny se suomalainen myyjä tässä paikassa. Vetää spadua kopin vieressä ketjussa ja asiakkaan tullessa tumppaa maahan ja alottaa käsiä pesemättä häärätä ruuan kanssa...ei näin. Hyvät sapuskat silti kioskissa.

    Äänestä

yök en käy

Äänestä

Muusta en tiä, mutta autogrillillä on mauttomin kuumakoira mitä nokialla saa ja surkein hampurilainen. Kolmannen kerran jälkeen uskoin, en enää käy.

Äänestä
  • Muuten hyvä, mutta omaan makuun AutoGrillillä on Nokian parhaat hampurilaiset. Kuumasta koirasta en välitä, joten siitä ei mitään hajua.

    Äänestä

On muuten sairaan hyvät lihapiirakat, ei oo muualla ennen ollut. Eilen huomattiin että vaunu olikin kiinni ilmeisesti helluntain takii (miks hemmetissä, eihän muslimilla oo helluntaita, ja muutenkin hemmetin turha pyhä) Pettyneenä lähdettiin ajeleen Vaakon nakille. Ei ollu läheskään yhtä hyvää!

Äänestä

Kävin eilen ja koira oli hyvä. Myyjänä oli ilmeisesti pohjalaispoika, kun sanoi "nuin"

Äänestä

kusivaluu persreiästä kun kävin kuuman koiran syömässä YÄK

Äänestä
  • vittu mikä provo, mitä hyödyt tosta? Jos joku apina uskoo sun jutut? Kyllä siellä maistamalla ja haistamalla selviää että tollaisesta ei ole kyse, vai ootko joku munia kaivava hokari joka ajaa mautolla ja turhautuu omaan ulkomuotoon?

    Äänestä

  • Huomaa viestistäsi, että sinulla on rakenteellisesti jotain pielessä.

    Äänestä

Ei tullu grillille rakennuslupaa.

Äänestä

paras grilli nokialla. mut noita grilli vaunuja sais olla enemmänkin,.. ei pelkkää pitzaa ja kebabia. no no.

Äänestä

Vanha ketju, mutta samat oireet. Hyvä palvelu, maistuva hampurilainen, ikävä ripuli.

Äänestä
  • Haista sinä sekopää häirikkö pitkä pa s ka. Tarkoituksenasi on vain lietsoa vihapuhetta kyseistä grilliä kohtaan.

    Äänestä

  • Hampurilainen oli kallis eikä se ollut erityisen hyvää. Mahatautia en saanut.

    Äänestä

MISSÄS ON CITYMARKETIN PIHASSA OLEVA GRILLI ?

Äänestä
  • NO EI SITÄ OO CITYMARKETIN PIHASSA ! :D

    Äänestä

  • Se lopetti toimintansa.

    Äänestä

Mä oon muutaman kerran hakenut tästä kyseisestä grillistä kuuman koiran ja ei voi kuin kehua. Hinta/Laatu suhde on hyvä ja asiakaspalvelukin on mukavaa. Suosittelen!

Äänestä
  • Mua vituttaa kun se läski juttelee. Tekis vaan sen ruuan saatana!

    Äänestä

Näyttää uusi yritys olevan Tesomalla,,Nokian Autogrilli nimellä,ihan ohiajaessa huomioituna

Äänestä

Nokian Autogrillillä ilmeisesti uusi omistaja? Ibo kyllästyi?

Äänestä

Ihme nutaamista palvelussa kun kesti ja kesti kahden kuumankoiran valmistaminen, pälpätystä jonkun henkilön kanssa työvuoroista. Noooh olen myötämielinen ja käyn kuitenkin jatkossakin.

Äänestä

Kävin Nokian autogrillillä ja otin pari annosta mukaan. Myyjä nuolaisi sormiaan kun avasi pussia johon oli laittamassa ruokia! Hän teki saman toistuvasti! Nuolaisi sormiaan! Hyi hitti!

Äänestä
  • Taasko tätä rotuvihaa.

    Äänestä

  • Ja sitten herästi ja olit omassa sängyssäsi.

    Äänestä

Annokset pienentyneet ei enää tarvii käydä

Äänestä
  • Joo, pitää varoa, ettei maha pääse pienenemään.

    Äänestä

  • Remppa tehty ja hinnat nousseet.Oli juu menny huonompaan suuntaan kuuma koira oli puolet entisestä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vattavekkulilla kirjoitti:

Onko Autogrillin pitäjä alkanut huonontaan laatuaan? ja hygienia taso olematon meinaan kävin eilen syömässä siellä kuumankoiran ja sain siitä sitten ruokamyrkytyksen että ei enää ikinä sinne... oon aina pitänyt grillin ruuista mutta nyt on menny laatu alas onko kukaan muu huomannut samaa?

heppu on kova vitsimies mutta kun kuuntelin kerran kun se ohjas nuorta työntekiäänsä niin ihmettelin kuinka töykeä' mies se on alaisilleen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu