TV-lupamaksu ja koiravero

Olisiko edellä mainitut maksujen tulo uudelleen kehiin paikallaan?
Jostain noista sadut rahamäärät nykyäänkin taitaavat ottaa, kuitenkin....
Kohdistuisi TV:n omistajiin, sekä koiranomistajiin, jos niitä maksuja taas veloitettaisiin.
8164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jättäkää koiranomistajat lopultakin tuommottiist verohöpötyksistä.
menneen talven lumia semmoset verot

Äänestä
  • Koiravero takasin.

    Äänestä

  • mielipiteellinen kirjoitti:

    Koiravero takasin.

    Seuraavaksi venevero ja moottoripyörävero.

    Äänestä

Aloittaja ei ilmeisesti ole kuullut yleverosta... Eikä varmasti omista koiraa sen enempää kuin televisiotakaan. Vaatii jonkun verran keltaista lientä päähän että haluaa lisää veroja tähän verotuksen limbomaahan.

Äänestä
  • Koira vero takaisin ja melko kovana,ja sitä paitsi Moottoropyörästä on jo vero maksettu kun sen ostaa ja myös käytettäessä sitä menee koko ajan veroa eikä Venekkään ole veroton ostaessa eikä sitä käytettäessä joten se siitä vero ehdotuksesta siis KOIRAT verolle.Myös vaatimus asukas rekisteriin merkinnästä samoin kuin ihmisten täytyy olla kirjoilla asunnossa niin myös koirille sama vaatimus.

    Äänestä

  • Mönkkäri tai ei vero kirjoitti:

    Koira vero takaisin ja melko kovana,ja sitä paitsi Moottoropyörästä on jo vero maksettu kun sen ostaa ja myös käytettäessä sitä menee koko ajan veroa eikä Venekkään ole veroton ostaessa eikä sitä käytettäessä joten se siitä vero ehdotuksesta siis KOIRAT verolle.Myös vaatimus asukas rekisteriin merkinnästä samoin kuin ihmisten täytyy olla kirjoilla asunnossa niin myös koirille sama vaatimus.

    haista sinä v*ittu ja mene tumputtaa

    Äänestä

...jaa että mediamaksu koiraluvun mukaan, vai miten se menikään...

Äänestä

Ilkeille ihmisille ilkeysvero, juoruaville juoruvero, kyttääjille kyttäysvero, haiseville hajuvero, valehteleville valevero, kateellisille kateusvero.
Eiköhän kassa kilise!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie täält kirjoitti:

Olisiko edellä mainitut maksujen tulo uudelleen kehiin paikallaan?
Jostain noista sadut rahamäärät nykyäänkin taitaavat ottaa, kuitenkin....
Kohdistuisi TV:n omistajiin, sekä koiranomistajiin, jos niitä maksuja taas veloitettaisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu