Usasta tulee kohta lähtöpassit volvolle. Ei mene kaupaksi kiinanvolvo.
Kuukausi kuukaudelta vähenee myynti. Eikö usalaiset ymmärrä laadun perään vai ymmärtävätkö sittenkin kun eivät osta volvoa?
Volvon myynti sakkaa usassa
3
154
Vastaukset
- voi trolliparkaa
Taitaa jenkkilä olla vielä sen verran lamassa, että Volvo on turhan kallis.
Pikku autojahan siellä ostellaan nykyään ja patrootit tietenkin oman maan tuotantoa.
Tuskin sinne on vielä viety yhtään kinkiä, sillä tehdas on juuri avattu ja autot jää kinkkilään kunhan niitä alkaa linjalta tulemaan.
Nolo aloitus kaikkiaan. - itä auto
Jenkeissä on ihmisil Nii kauheet velat eikä sieläkää saa enää autoa niin helpolla osarilla. Eikä saa suomessakaan. Lama vaikuttaa. Suomessahan Volvo tulee myymään kuin häkä kun tulee nyt keväällä markkinoiden parhaat moottorit ja uudet Vaihteistot. On Volvo menossa eteenpäin. Ja yhtään Volvoa ei olla kiinassa tehty...sitäpaitsi usa on Kiinalle velkaa miljardeja...eli turhaa Kiinaa halveksia. Halveksi mielummin kalingradissa valmistettavaa bemaria tai itäauto skodaa.
- voivoi pöllöt
Vai sakkaa no mitä sitten vaikuttaako se sinun sielunrauhaan jotain että kyseinen auto ei mene jossain enää yhtä hyvin kaupaksi,mielestäni sinun pitäisi olla enemmän huolestunut jos sinun KYLÄKAUPPA suljetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101641- 1691594
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1681485Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231298Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901174Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70961Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146953- 92851
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr185805Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud207759