" Olisin ollut rasite Sotshissa"- Saku Koivu, tänään Iltalehdessä. Vastaan sinulle Saku. Nii-in totta puhut, jos olisit päässyt kisoihin. Tosin taitosi ei enää sille tasolle riitä joten kisa paikkaa et kuitenkaan olisi saanut. Itse säälisi on turhaa. Arvostan kuitenkin sinua kun julkisesti uskallat myöntää heikoutesi, moni ei siihen kykene. Esimerkiksi pikkuveljestäsi Mikosta semmoiseen rehellisyyteen ei ole. Hienoa rehellisyyttä kuitenkin Saku Koivulta Iltalehdessä tänään ja JOFA SETÄ MAITOJUNA sanookin sinulle Saku että sitten ensikaudella TPSsä sinullakin on mahdollisuus taas voittaa jotain..
OLISIN OLLUT RASITE SOTSHISSA
3
123
Vastaukset
- MrJuha82totuudentorv
Mitäh?
Saku on ollu tällä kaudella yksi Anaheimin tärkeimpiä hyökkääjiä.
Hoitaa omanpään HYVIN tehnyt pisteitä hyvin.
Saku, vaikka onkin veteraanihyökkääjä, ni on pelannut hyvin, toisinkuin Selänne, joka flopannu tällä kaudella, mut Selännehän onki jo todella vanha(lähes 100vuotias lolz ahahahah).
Olet väärässä Sakusta.
Saku olisi valittu kisoihin.- JOFA SETÄ MAITOJUNA
Kerron sinulle Mrjuha82torvi nyt totuuden, älä suutu. Ei se ole minu keksimä. Joka päivä lehdissä kerrotaan uusia selityksiä Sakun pois jäännistä. Jokainen voi uskoa mihin haluaa. Todellisuudessa sakua ei kisoihin valittu. Hän on kuitenkin suht.merkittävä henkilö Suomalaisessa jääkiekossa joten siksi näitä selityksiä. Ja voin kertoa sinulle että Teemu Selännekkin meni kisoihin juuri ja juuri rimaa hipoen ja rima jäi heilumaan. Tämän hetken pelilliset taidot ei häntä sinne vienyt vaan vanhat meriitit oli pikkuisen Sakua mekittävämmät, ne vielä riitti.
- Mynameisbuck
JOFA SETÄ MAITOJUNA kirjoitti:
Kerron sinulle Mrjuha82torvi nyt totuuden, älä suutu. Ei se ole minu keksimä. Joka päivä lehdissä kerrotaan uusia selityksiä Sakun pois jäännistä. Jokainen voi uskoa mihin haluaa. Todellisuudessa sakua ei kisoihin valittu. Hän on kuitenkin suht.merkittävä henkilö Suomalaisessa jääkiekossa joten siksi näitä selityksiä. Ja voin kertoa sinulle että Teemu Selännekkin meni kisoihin juuri ja juuri rimaa hipoen ja rima jäi heilumaan. Tämän hetken pelilliset taidot ei häntä sinne vienyt vaan vanhat meriitit oli pikkuisen Sakua mekittävämmät, ne vielä riitti.
Tai sitten sai vaan niin pienen roolin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13412055Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen793580Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,912855Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?341339Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2641309Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1431265Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121216Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S111127- 801021
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184913