Ai niin, Heinolassa kävi näin jo 70-luvulla ja pimeetä on vieläkin.
Kuka voisi kellot seisauttaa ja ajan pysäyttää?
7
277
Vastaukset
- Anonyymi
Suurlähettiläiden paska biisi! Että se on ärsyttävä, ja laulajalla on ihan karmea ääni. Tämä paska kävi Niinisalossa esiintymässä livenä keväällä -97, kun oli yksi päivä kotiutumiseen. Karmeaa paskaa!
- Anonyymi
Ei Heinolassa ole aika pysähtynyt. Kaupunki on vireä ja kasvava. Toivotaan kovasti tänne uusia hampurilais-ranskalaisia ravintoloita, esim. Burger King ja Mc Donalds.
- Anonyymi
Keskustassa on yksityinen ketjuuntumaton grilli, jota kovasti kehutaan. Ei tarvita "mäkkäreitä" tai muitakaan.
- Anonyymi
Meil kans valmistuu maggaraperunat ja purilaiset.
- Anonyymi
Eikö kasvu kelpaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö kasvu kelpaa?
Kelpaa, ei kuitenkaan tarvita monikansallisia yhtiöitä. Pidetään roposet ja pennoset yms. oravannahat omissa puitteissa. Perusta nakkari, tulee tarjontaa, laajentumista, tuloja ja hyvinvointia sinulle ja kanssamatkustajille.
- Anonyymi
70-luvulla Heinolalla meni vielä hyvin. Oli varaa rakentaa koulut, jäähalli, uimahalli, asuntoja ym Kellot alkoivat jätättää 90-luvun laman aikana ja pysähtyivät siinä vuoteen 2010 tullessa.
Heinolan ja koko Suomen alamäki oli näkyvissä koko ajan syntyvyystilastoissa ja taloudessa. Harva kiinnitti niihin huomiota tai ymmärsi tai uskoi itsekään johtopäätöksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762099
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,851519Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821424Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta121212Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita401076Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2101013- 42938
- 97875
- 85825
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49795