Ihan yleissivistyksen vuoksi ostin omppukännykän kasilumian varakapulaksi ja aloin pohtimaan IOSkasia tosissani.
Tekniikka on jo olemassa, mutta mistä kiikastaa? Akkukapasiteetista -> käytön ajaksi mobiililisäakku. Kysynnän puutteesta -> olisi tasan kysyntää. Myyntihinnasta -> löytyy maksukykyisiä asiakkaita aivan varmasti. Minä ainakin osataisin työnantajan piikkiin vielä parin tonnin hintaisena. Helpompi olisi es. junassa kuskata läppiskännykkää povarissa kuin kapula edelleen siellä ja raahata lisäkassissa iänikuista 100 kg painavaa huoneen kokosta läppäriä..
Tässä tämä toimistounelma kevyeen työkäyttöön:http://www.youtube.com/watch?v=YbT0xy_Jai0
Ja sit inttään, miten paska innovaatio... :-D
Miksei jo nyt, koska kaikki tekniikka on jo olemassa...
3
200
Vastaukset
- xp PROO
Siis onko tuo jo kehitteillä? Valmis taitaa olla, kun ovat videonkin saaneet kuvattua!
- dididyy
Työkäyttöön ottaisin tuon jos siinä wörkkisi ms ohvise. Tai en ottaisikaan, sillä monesti kirjoittelen julkisessa tilassa asioita, joita en soisi muiden näkevän. Täpärissä taas tarvittaessa vörkkii tykki ja läppärissä on vaativompiin tuotoksiin voimaa joka täpäristä (vielä) puuttuu, eikä tuo 13' läppärikään tolkuttomia paina. Miinuksena akunkesto.
- obduktio
dididyy kirjoitti:
Työkäyttöön ottaisin tuon jos siinä wörkkisi ms ohvise. Tai en ottaisikaan, sillä monesti kirjoittelen julkisessa tilassa asioita, joita en soisi muiden näkevän. Täpärissä taas tarvittaessa vörkkii tykki ja läppärissä on vaativompiin tuotoksiin voimaa joka täpäristä (vielä) puuttuu, eikä tuo 13' läppärikään tolkuttomia paina. Miinuksena akunkesto.
Lisävarusteeksi ovat kehittämässä langattoman ydinvoimalalatausjärjestelmän. Perustuu win8.2-ohjattavaan kupasitiivisen vastuksen emissointiin, jolla absorpoidaan kolmivaihevirtaus tasasuuntimien kautta tuolle laitteelle.
Laite tulossa toukokuuhun mennessä ja hinta 850-900 $.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20e Riskitön veto 20e talletuksella VB:lle
Pssst! Vinkki viis rotvallinreunalla eläjille. VB tarjoaa 20 euron riskittömän vedon ensitallettajille vedonlyöntiin.62473- 1161648
Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill361386Analyysiä: Kiuru-keissi oli ja meni - demarit hävisi tässäkin
Tapauksen tultua julki alkoi demarit ja muu vasemmisto selittään, että tämä oli poliittista väkivaltaa, siis ennen kuin1601223- 1411193
- 521125
Suomessa on valittava 2 lucia neitoa...
Maahanmuuttajille oma lucia neito ja Suomalaisille oma SUOMALAINEN Lucia neito....sama juttu on tehtävä miss Suomi kisoi1061081- 571071
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.116966Olet tärkeä
mutta tunnen jotain enemmän ja syvempää. Jos voisinkin kertoa sinulle... Olen lähinnä epätoivoinen ja surullinen.46949