Asetuksissa kohdassa tallennustila näkyy vain paljonko on jäljellä koneessa/kortilla. Mistä näkee mitä kortilla on ?????
Tietoja kohdassa tietoja laitteesta ei näy mikä käyttis on, kun haluaisin verrata muiden kauppojen hintoihin kun tuntuu että tab3:a olisi erilaisia, joissain ei ilmeisesti ole mobiilikorttimahdollisuutta ollenkaan kuten minulla on.
Tietoja kohdassa tietoja laitteesta ei näy mikä käyttis on, kun haluaisin verrata muiden kauppojen hintoihin kun tuntuu että tab3:a olisi erilaisia, joissain ei ilmeisesti ole mobiilikorttimahdollisuutta ollenkaan kuten minulla on.
Vastaukset 7
Vanhimmat
1. Valikosta "Omat tiedostot" sovelluksen avulla voi tarkastella sisäisen ja ulkoisen muistin tiedostoja ym.
2. Pitäisi näkyä.(Android siinä on) Jokatapauksessa tabletin myyntiedoissa lukee 3G/4G jos siinä on sim-korttipaikka ja sellaisessa missä ei ole niin vain "Wifi".
Näin ainakin tunnetuissa merkeissä.
Mulla on esimerkiksi flihtradar jonka huomasin sovellusten hallinnasta että se on tallennettu kortille, mutta omat tiedostosta en sitä löytänyt
Sitä ei välttämättä löydykään suoraan. Kokeile laittaa "Näytä piillotetut tiedostot" kohta päälle Omat tiedostot sovelluksesta.
Eipä vaan löydy sellaista "täppiä"
Pitäis löytyä kun painaa omat tiedostot sovelluksesta "Valinnat" painiketta.
Siis puhutko nyt samsung tabletista, koska tässä ei sellaista ole. Omat tiedostot kun aukaisee tulee vaan emulated ja se muistikortti ja oikeessa yläreunassa on vaan jotain 4 kohtaa jossa on vaan päivä,koko ym.
Oonko se verran hölmö etten tajuu mut nyt on kyl ihme ku ei löydy
Kyllä puhun ja tarkoitan sitä että painaa omat tiedostot sovelluksessa sitä valinnat painiketta. (Näytön vasemmassa alareunassa oleva painike)
S3 mallissa sen kautta voi näyttää piilotetut tiedostot.
Mutta voi olla että tuo sovellus ei näy edes tuonkaan jälkeen.