http://www.mychevrolet.info/fi/
Matiz, Kalos, Lacetti jne.
Sivut näyttää olevan suunniteltu Internet Explorerin käyttäjille.
Matiz, Kalos, Lacetti jne.
Sivut näyttää olevan suunniteltu Internet Explorerin käyttäjille.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Että he pilaavat Chevroletin maine tällä tavalla Daewoon surkeilla malleilla joita ei edes myydään jenkeissä. Chrysler on toiminut fiksummin ja myyvät aika paljonkin Jenkki malleja Euroopassa.
Tuokaa mieluummin Malibu ja Malibu Maxx tänne.
http://www.chevrolet.com/malibu/4door.jsp
näyttävät ihan Evandan usa-malleilta.
Asiaan; ei Letukan maine tästä huonone onhan aikoinaan esim. Suzukia myyty kauan ko. merkisenä.
Ihmettelen kuitenkin jenkkejä kun ostavat nykyään allensa Toyota merkkisiä yms. idän ihmeitä.
Linkkissäsi oli myös Chevrolet Aveo = Daewoo Kalos ja Cobalt = Daewoo Lacetti. Opel/Vauxhal -kamaa niissä on paljon kuten myös Malibussa ecotec-moottorit. Tämä on sitä globalisaatiota tai kiinailmiötä, ei sille mitään voi.
on rakennettu samalla pohjalevyllä kuin Saab 9-3 ja Opel Vectra, mutta eihän ole sukua Evandaan. Evanda myydään jenkkeissä Suzuki Verona nimellä.http://www.suzukiauto.com/sr_04/verona/
En niin väittänytkään, se eka lause oli vaan heitto. Opel/Vauxhal kamaahan ne, Cobalt Coupe onkin lähinnä edesmennyt Calibra.
Mutta toi Aveo onkin aika surkea, mutta halpa. Toivoisin tänne myöskin Impala, Eqinox, Colorado, Uplander(uusi Transport, myyty paljon ainakin Suomessa) ja tietysti Corvette :). Uskon että nämä mallit myisivät hyvin myöskin Euroopassa. Hyväksyisin toi nimenmuutos jos toisivat tänne vähän oikeitakin Chevyjä.
Ei hätiä mitiä.
Fuusion myötä saadaan eurooppaankin oikeita letukoita myyntiin, jopa suomeen.
Ei euroopan myynti tule rajoittumaan pelkästään ex. korealaisiin.
Tämä vaan on yksitapa saada jenkkejä eurooppaan.
kyllä tässä hyvin kävi kuitenkin.
Ei ne aidot letukat minnekkään häviä.
Toivottavasti olet oikeassa. Trailblazer ja Tahoe ovat onneksi vielä mukana. Mutta missä on Transportin uusi versio tai? Onhan se myyty aika hyvin täällä. Ja sitten haluaisin uusi keskikokoinen sedan tai farmari esim Malibu ja Malibu Maxx. Mutta Evanda estää sen.
Useassa yhteydessä täällä on kirjoitettu fuusiosta GM - Chevrolet. Varmaan kannattaa muistaa että kyse ei ole sellaisesta sillä GM omistaa jo mm. Chevroletin ja Daewoon ja ensivuodesta alkaen alkaa näiden markkinoinnissa käyttämään Chevroletin merkkiä.
Ohessa suora lainaus MyChevrolet- sivustolta:
"Chevrolet on General Motorsin suurin merkki ja korkealaatuisten mutta edullisten tuotteiden menestyvä tarjoaja"