Ihme homma. Miksei vaan unohda?
Ei limerenssikään kestä
yli 10 vuotta.
8143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mikä vaan voi kestää vaikka koko elämän, varsinkin jos ruokkii sitä siihen suuntaan... tai ei muuten käsittele alta pois.
käsitelty on monelta kantilta, eikä tosiaankaan ruokittu millään lailla, päinvastoin koettanut unohtaa
Koitin unohtaa vain kun epäilin ettei toista kiinnosta tarpeeks, mutta tais toinen ajatella samalla tavalla. Tai sitten oli varattu, varmaan todennäköisempi vaihtoehto. Tai sitten tiesi mun tilanteesta vaikka tilannetta kenellekkään ollut päivittänyt, ja eli väärässä tiedossa. Vaikuttaa siltä. Paljon kysymysmerkkejä.
Mistä sä päättelet näitä toinen on samanlainen -juttujasi? Montako oikeaa keskustelua olet käynyt hänen kanssaan ylipäänsä irl?
Ei näistä ota aina selkoa tai itseasiassa melko harvoin.
Toivotaan että se ensimmäinen on vielä edessä.
Ai Näistäkö sä luulet ottavat jotain selkoa? No kuten nimimerkkinikin kertoi, mua ei kiinnosta täällä kukaan nimetön eikä nimellinenkään, joten tarvi ainakaan mun vastauksista pipertää mitään omiaan.
Jos se oli limerenssiä sitten oli. Mistä sitä enää mitään tietää. Kai se nyt on sama millä se alkaa. Tietty parasta olisi jos kummallakin olisi tämä limerenssi vai oliko limerenssi mikä oli. Toi limerenssi on aina vähän niin ja näin. Mikä tulista ihastumista, intohimoa, himoa mitkä pitää sisällä toiveita pidemmästä tulevaisuudesta mikä limerenssiä.
Hei eikö läpielämän kestävä suhde voi alkaa myös noin.
Aina on se joku alulle paneva voima jokatapauksessa.