Miksi Merijärven väestökehitys on negatiivinen?
Yksinkertainen kysymys
Kansa kaikkoaa
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
farmi
16.1.2014 19:22
No tänään taas nähdään montako vastausta maajussit saavat telkussa. Telkkuun en kuitenkaan halua. Olen kokeillut ys.doo.fi:tä, jonka kautta olen yksillä treffeillä käynyt Helsingissä (välimatka oli naisen mielestä vaan liian pitkä) ja yhden ainoan vastausviestin saanut reilun parin vuoden aikana. Suomi24 olen pitänyt erilaisia profiileja: jos kerron olevani "vain" yrittäjä tai en ollenkaan, niin naisten kiinnostus kantaa pidemmälle. Kun jossain vaiheessa ammatti kuitenkin pitää kertoa, niin pettymys on selvä. Jos taas kerron ammattini profiilissani, niin vastauksia ei tule käytännössä lainkaan. Toki kriteerinikin on vaativa, naisen pitää olla älykäs ja ainakin lukion ja jotain jatko-opintoja käynyt eikä mielellään hirvittävästi yhdyssanavirheitä (plus toki muutama muukin). Työntekijää en siis hae vaan kumppania. Toki maalla eläminen on erilaista ja osin vaativampaakin kun ei voi mennä lähikuppilaan latelle tai bilettämään, mutta kai yli kolmikymppisillä pahin biletyskausi on jo ohi ? Tanssilavoille en halua, koska inhoan humppaa yli kaiken.
Tokihan iso osa juuri näistä kouluteuista naisista on valunut pk-seudulle tai ainakin isoimpiin kaupunkeihin, mutta onko jollakin suunnalla maata jemmaa, josta yksi hyvä vapaa löytyisi ? Vai onko joku nettisivusto parempi kuin Suomi24 treffit ? Välillä tuntuu, että kaikista huonoimmilla käytöstavoilla varustetut naiset ovat löytäneet tänne.
Tee kuin minä, miestä tai lammasta. Hoh hoh hoooooo enää ei naista tekisi edes
mieli!
Tämähän ei varsinaisesti ole vastaus, mutta onpa kuitenkin merijärveläisen itsensä toteamaa, kun poimin sen tuosta lainatusta kirjoituksesta.
->Tokihan iso osa juuri näistä kouluteuista naisista on valunut pk-seudulle tai ainakin isoimpiin kaupunkeihin
Naisille muuttokielto kaupunkeihin! Maaseudun miehille on turvattava perheiden perustaminen jatkossakin. Asunnot loppuu, varsinkin Helsingissä.
Heh, Kapikin saa seurakseen ainoastaan yhden vanhan rupsahtaneen hupakon vaikka asuu Espoossa ja kehuu olevansa Helsingin napa. Homousko lienee syy vai seuraus?
Tokihan iso osa juuri näistä kouluteuista naisista on valunut pk-seudulle tai ainakin isoimpiin kaupunkeihin, mutta mitäpä minä niillä kaikilla tekisin. Nuorempana tuli tyttöjä puhkottua kuin muikkuja ja tottahan se hyvältä maistui. Nyt kun ikää on hiukan enemmän niin välillä voi ajatella muutakin, esimerkiksi miksi ne kaupungin pojat jyystää toisiaan.
Kun se ei voi olla positiivinen. Tuon tasoisille sutkauksille nauretaan nykyään kotikatsomoissa, kun televisio-ohjelmat on merijärveläistasoa. Paitsi, ettei niille Merijärvellä naureta. Tietystä syystä. Mikä muuten onkaan Merjärven ikäjakauma?
Oiva kepukunta. Lähetetään lissee rahhoo, ei siellä muuten elossa pysy.