että saisitte tilannettanne kehittymään? Ja tietysti varmaan itsekin yrität parhaasi.
Mitä hänen pitäisi tehdä,
toivomuksia tähän
24415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Soittaa tai laittaa viesti ja kysyä lähtisinkö lasilliselle. Siitä se etenis.
Mä voin tehdä parhaani vastaamalla kyllä ja laittautumalla oikein hurmaavaksi.
Kaikkeni tehneenä lainmäärittelekissä ooosuhteissa enempää en vain voi. Jos nainen tahtoo turhaan alkaa palloilee. Muutn osaltani asua jää ikävä kyllä tähän ei minun tarvii alkaa ahdistelee ketään.
Ihan mitä tahansa maan ja taivaan väliltä keksiikään :)
Ole iloinen toivo et sun henkilö ottaa. Yhteyttä minä en koska liikaa oot tehnyt asiaa hankalaksi nää on nii provoo kun voi olla mut olkoon mua ei höynäytetä EN OLE oillun kipee et lähtisin sooloilee.
tai paperi lappunen,jossa vaikka pari sanaa tunteista.
paperilappua hän esittelisi kaikille..Ei Kiitos..
munkin jättämille / antamille lappusille on varmaan käynyt. Siinäpä nauravat mun kustannuksella. Nauraishan ne ilman niitä lappujakin.
mua vastaan, vaikkapa siihen rappuun.
Yksi viesti, tulen kyllä enemmän kuin puoleen väliin vastaan. "Ootko tosissas?"
No, jos nyt vähän löyhäisit niitä periaatteitasi ja voitaisiin, vaikka jutella vai pelottaako, että antautuisit lopullisesti, jos livenä nähtäisiin vielä kerran. Elekieli ei valehtele ja sä et osaa fronttaa beibi
niin mietinpähän vain,voiko 50v kutsua beibeksi..:-)
Kenelles tää oli?
että hän osoittaisi minulle niin selvästi kiinnostustaan, että minulle ei jäisi enää epäselvyyttä hänen kiinnostuksestaan. Jos hän jatkossakin välttelee minua ja sitten aina hakeutuu vain toisten naisten seuraan, niin silloin kyllä haluan unohtaa hänet täysin enkä elättele enää mitään toiveita hänen suhteensa. Enhän voisi sellaiseen mieheen edes luottaa, joka noin minua kohtelee.
Tulla niin lähelle, ettei jää epäselväksi. Niin lähelle pääsee vain harvat ja valitut. Silloin sen tietää.
Olisi niin helppo, molemmilla numerot tiedossa, laittaa vain viestiä ja sopia jotain mukavaa puuhastelua yhdessä. Tai miksei myös fb: iin. Eihän siinä sen kummempaa, mutta....joku jää pitäisi sulattaa ympäriltäni, jokin joka itseäni estää tekemästä niin. Sisältäpäin olen ihan liekeissä. Olen aiemminkin elämässäni ulkaltanut heittäytyä, miksi en nyt. Saattaisin olla rohkeampi jostain syystä, jos olisimme kasvotusten, mutta ei oikein onnistu näkeminen kahden kesken...tai sitten tilanne on huono.
ottais yhteyttä....tietäisin että on samoja tunteita....mistäpä mä muuten tiedän...
Hinata se herr kullinen ahterinsa pelipaikalle. Ajan ja paikan tietää.
Tietenkin minä yrittäisin parhaani ja hillitä itseni ja käyttäytyä sivistyneesti.
Mie toivon, että se ihana nainen tekstaisi mulle... On hirmunen ikävä
No vaikka viesti, että "moi, olis kiva tietää mitä sulle kuuluu, mutta ymmärrän kyllä, jos et halua nähdä/olla yhteyksissä."
Tämä on minusta sopivan "tilaa antava" -viesti. Toiselle jää mahdollisuus tarvittaessa perääntyä eikä yhteydenottajakaan menetä kasvojaan kun ilmaisee ymmärtävänsä myös sen ei toivotumman vaihtoehdon.
Tätä pitää ihan harkita. Jos uskaltaisi lähestyä erästä miestä tämän tyyppisellä?
Tulla tiiviimmin elämääni.
Hän voisi vetää itsensä jojoon. Sitten oltaisiin sujut.
Tietää kyllä.
ottaa yhteyttä.