Anttoonio, liberaalien kansan prinsessa

voi jeeeeeee

:G


Oispa ollu nyt taas selittelemistä, kun pressan puolisio olis hakkaillu naisia ruottin laivalla.

3

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liberaalit tiedetään

      Jo vuonna 1918 perustettu Edistyspuolue aikoinaan veti puoleensa paljon homoja...

    • strikinggold

      Siis hakkailu eli iskenyt naisia vai hakkailu eli lyönyt heitä? Kumpikin taitaa olla väärin puppelilta.

    • Pirkko-Anne

      Ministeri Pekka Haaviston puoliso Antonio Flores pahoittelee käytöstään risteilyllä liittyen 7 päivää -lehden uutiseen.

      Antonio Flores ystävineen vietti muutaman tunnin Viking Cinderellan putkassa joulukuun lopulla, väitti 7 päivää -lehti tänään.

      Nyt Flores pahoittelee tapahtunutta tiedotteessaan.


      Näin hän kertoo medialle lähettämässään tiedotteessa:

      "Tämän päivän Seiskassa on juttu laivaristeilyllä joulun ja uudenvuoden välillä sattuneesta väkivaltaiseksi muuttuneesta tilanteesta, jossa olin osallisena. Olen äärimmäisen pahoillani tapahtuneesta. Tiedän, ettei missään tilanteessa pitäisi provosoitua.

      Tilanne alkoi vahingossa tanssilattialla ja kärjistyi nopeasti, ja omatkin tunteeni kuohahtivat. Ystäviäni riensi apuun, ja se vain pahensi tilannetta.

      Pyydän näin julkisesti anteeksi kahakan toiselta osapuolelta, ja uskon oppineeni läksyni. Kiitän myös laivan henkilökuntaa ripeästä ja asiallisesta puuttumisesta tilanteeseen. Keskustelimme tapahtuneesta myös Pekan kanssa heti risteilyltä palattuani.

      En kykene liiaksi korostamaan sitä kuinka pahoillani tapahtuneesta olen. En voi hyväksyä omaa tapaani reagoida tilanteessa ja aion hankkia apua, jotta jatkossa osaan reagoida toisin.

      Toivotan kaikille hyvää alkanutta vuotta ja rauhallisempia tanssiparketteja."

      Ministeri Pekka Haaviston presidentinvaalikampanjan päällikkönä kaksi vuotta sitten toiminut, ja Floresin ystävänä tiedotteen medialle välittänyt Riikka Kämppi tarkensi vielä sähköpostilla Floresin tiedotetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      111
      5127
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      182
      4417
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      171
      4332
    4. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      89
      3515
    5. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      16
      3264
    6. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      14
      3072
    7. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      37
      3053
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      12
      2948
    9. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      54
      2778
    10. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      31
      1878
    Aihe