Selailin tuossa videoita ja yhtäkkiä lävähti ruuttuun teksti että poliisin sivusta että minua epäillään lapsipornon katsomisesta ja levityksestä. tietokoneeni sijainti selvitetään ja tulen saamaan syytteen? Tarkoitus ei tosiaankaan ollut katsoa lapsi pornoa. Onko kukaan muu saanut tällaista ja onko tässä tosiaan nyt tulossa jokin syyte ja sakko?
Pornovideoidern selailu
Worried1
173267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Oletko tosissasi vai onko tämä trolli?
Kyseessä on tunnettu "poliisi"-virus joka leviää pornosivuilla. Poliisilla ei ole mitään tekemistä asian kanssa. Virusta levittävät rikolliset yrittävät kiristää rahaa pelottelemalla ihmisiä. Missään tapauksessa ei tule lähettää kiristäjälle rahaa. Koneesi tiedostot on todennäköisesti viruksen toimesta sotkettu ja kiristäjä lupaa palauttaa ne maksua vastaan. Sitä he eivät kuitenkaan tee vaikka maksaisit.
Oikea poliisi ei voi auttaa. Tekijät toimivat ulkomailta eikä heitä voi tavoittaa.
Et ole oikean poliisin seurannassa.
NSA on käräyttänyt sinut. turha yritää viisumia Amerikkaan. todennäköisesti olet myös Interpolin ja Venäjän FSBn tiedostoissa. hauskaa loppuelämää.
Paska mäihä, äläkä pyllistele suihkussa.
On se tullut minunkin koneelle, mutta viruksia ja feikkejähän riittää. En ole suhtautunut siihen millään tavalla. Eihän poliisi toimi näin. Eri asia on, että silloin tällöin virustorjunnan lisäksi ajan haittaohjelmien poisto-ohjelman.
Hei
Minulle on käynnyt samoin. Mistä saa haittaohjelmien poisto-ohjelman.
cert.fi
https://www.cert.fi/ohjeet/2012/ohje-2012-01.html
Voi olla että vastaan provoon, mutta.....
Ei lapsipornon katselu ole laitonta, tallentaminen ja/tai levittäminen on.
Hei mulla on tullu kans ihan sama ilmous,eka kerran säikähdin mut siiten jälkeenpäin hoksasin ettei poliisi todellakaan lähde tuolle linjalle,siinä oli jtn että kun maksat 100e.niin saatat välttyä syytteiltä...plaa plaaa,ole ihan huoletti,mä oon ainaskin jatkanu runkkaamista ihan entiseen malliin,tosin lobstertube jo tmpii,oliski kellään mtn rajumpia sivustoja???
http://www.iltasanomat.fi/digi/art-1288610324547.html
http://www.itviikko.fi/uutiset/2012/03/09/seis-poliisin-nimissa-virus-pelottelee-lapsipornolla/201224935/7
pornokarhu.com on tämän viruksen levittäjä ainakin
karttakaa sitä
Tämä tosiaan oli virus, tajusin sen koska tiesin että en ole käynyt millään "laittomilla" sivuilla enkä lapsiporno sivuilla. Ei tosiaankaan kuulu tapoihin. Tosi harvoin tulee edes käytyä aikuisviihdesivustoilla ja tämän jälkeen tuskin enää. Ilmoitin tästä poliisille, tosin eivät näille varmaan voi mitään tehdä. Kaikkea ne voivatkin ihmisten koneille tehdä....
Jos et surffaa järjestelmävalvojan oikeuksilla, niin koneeseen ei asennu todnäk mitään haittaohjelmaa tai virusta Sammuta kone ja käynnistä uudelleen.
Google, Hamina pitää kirjaa teidän runkkukäyttäytymisestä. joka kerta kun katsotte nettipornoa pääsette serverin loputtomiin tiedostoihin.
Mitä väliä. Sen aikakauden kun sain elää että porno on ilmaista aion nauttia siitä estottomasti. Nuorena pornolehtiä ei kehdannut ostaa eikä ollut rahaakaan laittaa 40 mk kiinni. Jotain kellarista löytyneitä repaleisia lehtiä piti salaa käydä kattelemassa tai ettiä metsäkätköjä. Aika hyvin oppi tietää mistä kannattaa ettiä.
Nytte kun pornoo löytyy klik klik niin arvaa vaa kattelenko ja tumputanko no kuule AIVAN SALEE
NYT SÄ JOUVUT VANKILAAN :OOOOOO
löysin vastauksen1 maksoin sata euroa ja huoasin että sain sen sivun pois sen jälkeen,joten sata euroa on vähän rahaa siitä tunteesta että on saanut nuo varoitukset pois omalta koneelta. tv pekka
ei kuule idiootti paljo satanen auta jos oot Googlen runkkarilistoilla. homopornon runkkailusta vielä jos oot serverin muistissa niin huh huh!