kyllä kuumottais

lähteä jo seilaamaan. Kevät tulee tänä vuonna aikaisin!!
4246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No, katsotaan nyt. Viime keväänä oli vappuna vielä Helsingin edustalla 15-25cm jäätä. Vappun on vielä yli 3 kuukautta, n 100 päivää joka lähestulkoon kolmannesvuosi. Veikkaan että suurimmalla osalla ei ole telakointi vielä edes puolivälissä.

Äänestä
  • Ilmasto lämpenee, kesä pitenee, veden pinta nousee tarvii enäänjoka kivee kattoo ja tuulet lvoimistuu. Kaikkea hyvää skiglaajalle.

    Äänestä

  • Vappua edeltävinä päivinä jäät lähtivät, siis 2013. Laskettiin vappuaattona ja vappuna purjehdittiin. Se oli poikkeuskevät. Toivotaan normaalia kevättä eli laskua viikko-pari aikaisemmin.

    Äänestä

  • ekohorror kirjoitti:

    Ilmasto lämpenee, kesä pitenee, veden pinta nousee tarvii enäänjoka kivee kattoo ja tuulet lvoimistuu. Kaikkea hyvää skiglaajalle.

    Viittaat siis ilmastonmuutokseen? Mikäli sellainen tulee tai on meneillään, säiden ääri-ilmiöt lisääntyvät. Siis äärimmäinen helle ja pläkä, tai sitten rajuilma joka rikkoo paattisi. Optimaaliset sääolosuhteen toisin sanoen vähenevät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


odottavan aika kirjoitti:

lähteä jo seilaamaan. Kevät tulee tänä vuonna aikaisin!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu