Leipomotoiminta alkaa taas

Nyt loppuu itku, kun saadaan taas leipomon herkkuja tutusta paikasta. Mahtaakohan saada samojakin tuotteita kuin ennen, koska näytti olleen reseptitkin myynnissä.
2301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No saakohan sieltä sitte täysjyväruisleipää kenties, siis sellaista aitoa ruisleipää. Kaupoista tätä katoavaa kansanperinnettä ei enää löydy.

Äänestä

Tuskin saa samoja tuotteita ku vanhasta paikasta.Aikalailla erinlainen leipomo tämä nykyinen ja kuulo puheiden perusteella kaikkea eivät edes itse leivo,tiedä sitten mikä on totta ja mikä ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peukalojauho kirjoitti:

Nyt loppuu itku, kun saadaan taas leipomon herkkuja tutusta paikasta. Mahtaakohan saada samojakin tuotteita kuin ennen, koska näytti olleen reseptitkin myynnissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu