Olen huomannut viime vuoden aikana mun masennuksessa uuden piirteen - häpeän melkein kaikkea mitä teen ja siksi tuntuu että olisi helpompi olla vaan yksin neljän seinän sisällä kokoajan.
Esimerkiksi eilen oltiin kavereiden kanssa juhlimassa pitkästä aikaa ja mulle tuli illan aikana monta sellaista facepalm-tunnetta vaikken edes tehnyt mitään hirmu noloa! Ja seuraavana päivänä tuli mieleen vielä enemmän kaikkea "noloa" mitä olin tehnyt esimerkiksi jos olin sanonut jotain eikä kukaan kuullut tai jos sanoin mielestäni jotain hauskaa ja kukaan ei oikein nauranut niin mua hävettää se ihan sairaasti.
Miten tämmösestä hävetyksestä voi päästä eroon? Todella ärsyttävää facepalmuilla kokoajan itselleen...
Häpeän kaikkea mitä teen
hävetys
0
254
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh402304Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422931904- 201730
- 241555
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘231384- 1001289
- 411262
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391225- 35972
- 9918