Se nimittäin jättää kovemman pakkasen tullen naapurini kotia eikä hän pääse edes töihin. Konepelti pystyssä on tuttu näky pakkasella meidän skoda-naapurilla. Naapurini tietää että on tulossa vapaapäivä aina kun pakkasta on reilummin luvassa. Skoda naapurin elämä on toisaalta helppoa kun tietää milloin ei tartte mennä töihin.
octavia ei ainakaan jätä tielle naapuriani
skoda naapurilla
9121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tänään menemään töihin taksilla - kas kun oma premiumini ei lähtenyt käyntiin. Taksi-Superb tuli hakemaan ja sain istua lämpimässä Skodassa työpaikalle asti. Mietin matkalla, että taisi jäädä bemarini konepelti auki koko päiväksi.
Itäauto on talvella itäauto. Wartburg!
Skoda Superbhan se sieltä firman pihaan kaarsi noutamaan minua. Tosi yleinen merkki tämä Superb näyttää olevan ammattikäytössä. Eiväthän ammattimiehet ritsoilla voikkaan ajaa. Auton pitää olla kestävä ja luotettava, luonnehti taksiyrittäjä minulle. Sellainen on Skoda.
Otsikko oli ihan oikein. Muu teksti olikin sitten trollin keksimää hupijuttua.
Kirjoituksen kirjoittanut koulupoika ei vissiin ymmärrä vielä, että ei sitä niin vaan olla töistä pois, oli pakkanen tai ei. Koululainen voi ehkä lintsata kun mopo ei lähde käyntiin, eikä mopolla voi ajaa pakkasella kun näpit ja kulkuset jäätyy.
Mukavaa. Ylläpito poisti nipun aiheita, mutta veijarit jatkavat samaan malliin. Mitähän tähän pitäisi kommentoida rakentavasti, jotta delete taas toimisi koko ketjun osalta?
Skodan(kin) talvikokemuksista olisi mukava keskustella, mutta sama toi. Trollataan yhdessä tikku pystyssä.
...niin naapurisi kulkee omalla autollaan.
Kyllä tämä juttu vaan on ihan totta...joten turhaan uskot näitä juttuja valheeksi. Mä olen kirjoittanut vaan totta. Trollit on erikseen.
No ehkäpä naapurillasi on vuoden 1992 mallin Skoda Favorit...
....jossa on akku vaihdettu v. 2002.