Enpä löytänyt vastausta miltään palstalta. Minulla on prepaid liittymä. Olen kuitenkin jotenkin kadottanut sen, missä sim-kortti oli. Puhelinta en ole sulkenut sen jälkeen kun sen prepaidin avasin. Nyt tuli mieleen, että jos puhelin menee kiinni (akku loppuu), niin kuinka akun lataamisen jälkeen avatessa, kysyykö jotain pin-koodia? Onko noissa prepaidissa jokin valmis pin-koodi? Mitään en muuttanut liittymän avaamisen jälkeen. Ja jos en saakaan puhelinta auki, voiko puhelimen prepaid simmiltä siirtää rahaa toiselle simmille?
Saunalahti prepaid
en enää muista
2
149
Vastaukset
- en enää muista
no niin löysinkin pakkauksen. Näyttää pin koodi olevan 1234.
Hei en enää muista,
hienoa, että löysit pakkauksen ja PIN-koodisi. Suosittelen pakkauksesta myös ottamaan PUK-koodin ylös, koska jos PIN-koodin kanssa tulee joskus ongelmia, niin PUK-koodia ei saa muualta kuin paketista.
Tomi / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390