Rautaruukin myynti SSAB:lle hyödyttää myös kepulaisia miljonäärejä.
90-luvun alussa Rannilat myivät kattobisneksensä Rautaruukille. Esa ja Kari Rannila saivat kaupassa Rautaruukin osakkeita.
Tänään Ranniloilla on ollut taas tilipäivä. Rautaruukin osake ampaisi aamupäivän kaupankäynnissä yli 30 prosentin nousuun sen jälkeen, kun Rautaruukki ilmoitti yhdistyvänsä ruotsalaisen SSAB:n kanssa uudeksi yhtiöksi.
Esa ja Kari Rannila ovat tunnettuja Kepun taustalla hyöriviä miljonäärejä.
KEPU:n Rannilat tekivät Rautaruukissa nyt 2 miljoonan tilin
8
2365
Vastaukset
- Hiohihihihihiii
Sipilä haluaa auttaa kepulaisia miljonäärikamujaan.
- haukkaa palanen
Kepulaiset pk-yrittäjät ovat kultakimpaleita verottajalle.
http://www.ilkka.fi/arki-ja-elämä/yhteiskunta-ja-ilmiöt/rannilan-sijoitukset-tuottivat-1.1282603 - kepu pettää aina
Eihän kepuloinen kaveriaan konkurssiin päästä! kepuli hallitus esko ahon johdolla ostivat rannilan Rautaruukille 1991!!
Hyvä eski, Hyvä kepuloiset!!- sylttytehdas toimii
Juha Sipiläkin tekee ison tilin tässä Rautaruukin kaupassa.
Tänään puolestaan Jyrki Kataisen hallitus päätti tukea kepuloista myymällä Rautaruukin ruotsalaisille. Tiesi hyvin, että Rannila sillä kaupalla rikastuu.
Mutta se ei ole kai pettämistä. Eihän?- ahterin_nuollut
Pystyyn_kuollut kirjoitti:
Tänään puolestaan Jyrki Kataisen hallitus päätti tukea kepuloista myymällä Rautaruukin ruotsalaisille. Tiesi hyvin, että Rannila sillä kaupalla rikastuu.
Mutta se ei ole kai pettämistä. Eihän?Ei liene pettämistä mutta Rannilan veljekset tietää miten pääomia hallitaan, hallituksen kohdalla on toisin, kaikki laitetaan syömävelkaan ja pian on kaikki pääomat tuostakin kaupasta syöty.
- jersey kiva paikka
Mihinkän rannilat ne verot maksaa...
- kepu sucks!
Vanhanen ja Sipilä samassa kelkassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4573908Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181662- 1161486
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891454Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991388Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591346- 501276
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi931204- 441059
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331047