Ei tullut mieleen lähteä demariristeilylle suomalaisen varustamon laivalla?tee toisin kun opetat,muutenkin kaikilla kansalaisilla laitetaan suolivyötä tiukemmalle oliko asiallista kansa maksaa puoluetuet
Jutan risteily
peekasti
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onkohan valtiovarainministeri tietoinen puoluetuella=kansan selkänahasta riistetyllä rahalla, järjestetyn risteilyn rikoshankkeista?
Olisi mukava tietää mitä valtiovarainministeri on tehnyt rikoksen selvittämiseksi ja poliisin tietoon saattamiseksi.
On aika törkeää että demarit verovaroin syyllistyvät verorikoksiin. Kysynkin ministeriltä Onko demareilla enää lainkaan moraalia mielestänne?
Vielä tärkeämpi kysymys: MIksi hitossa ette ole eronnut jokaisesta luottamustoimesta?
L. Ihalainen heti kiertoon kun usuttaa velkaisia kuntia ottamaan
vastaan pakolaisia. Eikä ole saanut mitään aikaiseksi. Työttömyys vaan lisääntyy. Surkea esitys. Ihalainenhan
voisi itse ottaa muutaman pakolaisen elätikseen ja etsiä heille
töitä, kun usuttaa muita ottamaan.
Olisi päässyt eläkkeelle niin ahnehti vielä politiikkaan saadak-
seen suuremman eläkkeen, olisi sekin paikka tarvittu
jollekin lukeneemmalle ihmiselle, kyllä olisi ollut paikan
ottajia.