Hei eikö olisi hieno että koskiinkin tulisi taas kauppahall.Ennenvanhaan oli mutta en tiedä miksi se on lopetettiin,kait joku muistaa.Tampereelle on kiva mennä kauppahalliin,katsella,kierrellä,ostella,haistella ja juoda hyvät pullakahvit.Ei koskissa tarttis niin iso olla mutta ois kiva jos sieltä vois ostaa luomu ja lähiruokaa,ois vähän niin kuin katettu tori ympäri vuoden.Mitä mieltä ootte.Paikka olis tietysti lähellä keskustaa että palvelis etelä ja pohjoispuolta,mutta kun toi meidän keskusta taitaa olla jo aika täyteen ahdettu.
kauppahalli koskiin
4
253
Vastaukset
- lähiruokaa
Ois tosi kiva jos koskiin saatais kauppahalli,olen samaa mieltä.Täällä myydään liiteristä lähtien kaikkea pa:ta meille.Haluan luomua ja lähiruokaa ja tietysti vain suomalaista lihaa.
- Asiakaspulaa
Olisko hallin lopetuksen syynä ollut asiakkaiden puute.
- mieti mitä syöt
En usko asiakkaiden puutteeseen, luulisin että aikanaan luotettiin myytävään ruokaan-nyt joutuu miettiin ostaessa...kyllä oikealle kauppahallille olisi tilaisuus,hinnat kohdillaan ja tuoretta tavaraa-kotimaista!
GM eli geenimaissi hyväksyttiin eu;n ruokiin, tod,näk poistuu 2016..eli siihen asti ostamme,syömme mitä tarjotaan.
Tuottajat voisivat itse myydä,ei tarvitse markkinoida-hinnat pysyvät kohtuullisina.
Kaikki muut voidaan ostaa verkosta,ruuan sieltä myynti on rahastusta..pelkkä uhka hallista ei muuta kauppiaiden tapoja.. - Naapurikuntalainen
Eihän Koskikarassakaan kai kannata,kun aina on liikkeet kiinni,paitsi S-market ja ALKO silloinkun on auki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663432Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463262Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1423137- 522688
- 311993
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271890- 481656
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä881559Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401515- 391360