Missäs täällä varkaudessa on se vesitorni? Ollaan etitty
etelän turistit kysyy
turisti kysyy
5153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Se tuodaan joka kesä siihen paikoilleen turisteja ilahduttamaan Kauppakadun ja Laivalinnankadun väliin. Harmi, että siinä on vain nyt se monttu, mutta tulkaa kesällä uudelleen, niin siinä se varmasti taas on :)
Asia selvä, emme tienneet tätä. Noh katsotaan tullaanko toiste.
Se imaistiin siittä maan sisään, kun nähtiin että taas tulee hemmetin tyhmiä eteläläisiä!
Siinä on sellanen hyvänlainen hydrauliikka!
Ei tarvitse vaivautua uudelleen !
Varkauden vesitorni on ollut Suomen korkein rakennus - siitä saakka kun se rakennettiin yli 50vuotta sitten !
Ei kannnata katsella mitään " tatin näköistä rakennusta " sillä Varkaus on yksi harvoista kaupungeista maailmassa jossa asuu ihmisiä vesitornissa !
Olisiko tästä mitään apua ?
https://www.google.fi/search?q=varkauden vesitorni&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=XKzjUtOlFuGWyQOv4ICwDA&sqi=2&ved=0CDkQsAQ&biw=1280&bih=907
Jos ajaa Kauppakatua pitkin niin on aivan kadun toisessa päässä.