Lopetin tupakan polton ja alko jäi kerran viikkoon, olen käyttänyt berberiiniä ja omega 3. Se kolmas jalka alkoi kasvaa niin perhanasti. Pari vuotta sitten, kun pilkillä kävi kusella ei millään meinannut löytää pikku veikkaa. Nyt Hk:n sininen näyttää pieneltä.
kolmejalkainen mies
kolmejalkainen mies
26450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Minun piti vuos sitten alottaa tupakan, viinan, huummeiden ja suolan syönti, että sai vähän pienennettyä tolohoa. Ennen jos sen nuppia kutitti, piti polven kohalta raapia. Nyt ei enää tarvii ees käyttää erikoishousuja.
Tummahipiäinen mies ja lieksalaistyttö olivat ryhtymässä sänkyhommiin. Tyttö huomasi miehen peniksessä tatuoinnin: WS.
"Onko tuo tatulointi jotenniin tärkee, mittee se merkihtee tuo WS?", tyttö kysyi. "Selviaa kulla", sanoi mies. Aikansa miehen peenistä käsiteltyään, tyttö alkoi tavata: "Wellcome to nice and joyfull holiday in Somalia".
Toisella pojalla oli tatuoitu tyttöystävän nimi Wendy, josta muodostuikin lause: Welcome to Mosambik and have a nice holiday.
Elkää naurako. Meilläkin 30v avioelän jälkeen löytyi uutta säpinää makkariin. Ennen se oli lauantana saunan jälkeen. Nyt kun elämäntavat muuttui, emäntä rupeaa jo ehdottelemaan "päivä ettoneita" pari/kolme kertaa viikossa. Että tälleen. T. Vanha kurppa
Vanhana puutyöläisenä sanoisin, 12 tuumaa on jalka. kellä sellainen jalka on hän sitä käyttäköön, Ja minähän käytän sitä, aina kun on tarvista
Ootte te höpsöjä hauskalla tavalla.
Meilläkin menee makkarissa mukavasti? Harva se ilta käy homma yksiin, nimittäin molemmilla särkee yhtäaikaa päätä!
No kun kassaneiti kysyi minulta kaikkien kuullen onko minulla kaksikymmentäsenttistä. Minun oli pakko vastata että hyväkun on viisitoistasenttinen. Se oli kohtaani solvaavaa, ainakin siihen yhteen kohtaani.
Minulla on ongelma. Teen metsurin hommia. Pitää ostaa kalliita lyhytvartisia kenkiä kun ei heppi mahdu saappaan varteen. Onko tähän neuvoa?
Sinun tulee hankkia tarpeeksi suuri kalukukkaro. Oletan, että koko XXXXL olisi sopiva. Niitä löytyy eri värisinä hyvin varustetuista erikoistavaraliikkeistä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kalukukkaro
sen jälkeen tuleekin sitten skdl ja leveät perseet xxxs
Stiilille varoitukseksi: käyttäessäsi junan vessaa istualtasi, varo, ettei letku kierry junan pyörien akselin ympärille. Silloin olet vaarassa joutua vitjamunien joukkoon.
Ja kaikki yli 50v. ovat jo lerppamuinien kerhossa! Kerhoja on jokalähtöön!
Silloin sukupuolielimet ovat jo muuttuneet tasapainoelimiksi.
Ystävä sä lapsien katso minun pienehen...
tällaiseen pitäsi puuttua Lasten Mannerheimiltä Suojelu Liitto. Jos se on pieni niin se on eikä sitä tarvitse tuijottaa.
Iso mulkun kanssa eläminen ei ole helppoa.
huhhuijjaa
Lopettakaa tämä keskustelu, rukoilen. Eukko tuli kotiin sukulaisvierailulta Äitinsä ja siskonsa kanssa. Kotona oli yllätys, minulla oli puolentosta viikon putki päällä ja näky oli sen mukainen. Oli tietsikka päällä ja tämä sivusto, eukko luki ja oli vähän aikaa hijaa, meni jääkaapille, voi sinua ......, täällähän on vain prinssinakkeja. Ehän meidä jääkaapissa ole ollut milloinkaan HK sinistä.Nähtävästi joku saapi kohta halvalla osakkeen. Elkää ihan oikeasti kommentoiko, ihan aikuisten oikeesti. T. Se alkuperäinen viestin aloittaja.
Mistäs se johtuu että Korpi-Markku välillä poistaa viestejään alkaako Lieksan keskustelu julkisuus jo häikäisemään ja pitämään sinulla aurinkolaseja päässäsi sisälläkin? Vitsi, vitsi siis minun tuo juttu, olethan vähän tosikkokin...
Meijän pihalla oli viime kesänä Peenis-lintu. Se oli peniksen näköinen ja ison kyrvän kokoinen siivekäs otus. Puoli tuntia siinä visersi ja ruikkas seinille. Istu vähän aikaa kuusen latvassa ja lensi sitte etellään päin.
Ornitologina voin kertoa, että olet nähnyt todellisen harvinaisuuden. Se on niitä harvoja lintuja, jolla on ruskea karvapeite, joka penis-linnun niskassa on hyvin tuuhea. Suuret, punertavat helttapussit ovat sen sijaan lähes karvattomat. Penis-linnun kaula venyy soidinmenoissa kolminkertaiseksi ja mainitsemasi ruikkaukset ovat todella voimakkaita, mikä vaatii seisovalta penis-urokselta suuria voimia pysytellä pystyssä koko laulutuokion ajan. Penis on muuttolintu, joka kesäisin muuttaa ja vaihtaa naaraita useita kertoja viikossa. Talvet lintu viihtyy Neisytsaarilla.
Eipä siinä mtän. Meidän kuusikossa ja lehvästöissä vieraili männä kesännä mustatuhero. Se on kuulemma tosi harvinainen ja kuuluu klitorislintujen sukuun, kauniisti liverteli. Sai kaikki lintu-koiraat ja koirat sekasin kiimasta. N. kolmesattaa lintulajjia houkutteli paikalle. Ukkometsosta kolibbriin. Oli kuitenkin sen verran ovela tuhero, että lähti ajoissa menemään ja jätti panohaluset urokset lehellä soittelemmaan. Ei saanu sinä yönä nukkua, soittivat niin saatanan kovvaa.
Onko se lieksassa esiintyvä musta peenislintu joku alalaji? Sitä on viimevuosina ilmaantunut näille leveysasteelle, mutta se muuta minnekkään? Se näköjään liikkuu 3-4 parvessa mielellään! Tämä laji on moniavioinen, sillä voi olla jopa 4 naarasta yhtäaikaa ja kaikille poikasia!
Alalaji on nimeltaan Mustapenis. Sen erottaa tummista kiharoista niskavilloista ja mustapeniksen kaula on huomattavasti pitempi kuin vaaleamman alalajin. Helttapussit ovat tummemmat. Laji on muuttanut seudulle jäädäkseen ihmisten ruokkiessa niitä ahkerasti. Koras mustapenis elelee neljän naaraansa ja kymmenen poikasensa kanssa samassa parvessa kaupungin kyhäämissä pesissä erityisellä lisääntymisalueilla. Laji on suojeltu ja sen härnäämisestä langetetaan ankaria tuomioita.
Edellämainittua lajia on yritetty siirtoistuttaa myös muualle suomeen, mutta se ei kotiudu kaikille paikkakunnille? Todennäköisesti se johtuu ettei sopivia pesimisalueita ole eikä riittävästi ruokintaa, koska se tulee aika kalliiksi!
Ruotsissa on onnistuttu lajia saamaan samalle alueelle runsaasti mutta siinä on haittapuolena pahat reviirikiistat muiden koukkunokkaisten lajien kanssa!
Koukkunokkalajin tunnistaa nokasta ja ruskeista silmistä sekä molittavasta lauluäänestä!
Tulee mieleen lapsuusaikainen tapaus, kun 60-luvulla kesän alussa istuskelin rappusilla patsastellen maailman touhuja. Pihalla kopotteli kukko ja kanoja jokunen, vajaa kymmenen.
Vilkaisin taivaallepäin ja katse tavoitti ruskean linnun, joka aloitti syöksykiidon kohti kanaparvea. Lintu pyörähti parven yllä suhtkorkealla ja pudotti korkeutensa noin metrinn, läheisen pellon päälle, josta se maatahipoen paikoin syöksyi kohti kanoja. Lieneekö linnun näkö vai mikähän meni pieleen, kun se ei huomannut matkalla olevaa piikkilankaa, johon tämä todella mulkun näköinen lintu törmäsi. Tai paremminkin pallit tarttui ja palliton lintu jatkoi matkaansa kanaparven yli pirusti rääkyen. Siihen ne jäi pallit roikkumaan langalle.