Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Mitä teen????

Olen onneton kaukosuhteesta, jossa näemme enää pari kertaa vuodessa, näköjään. Eli ei siis suhdetta ollenkaan. Olen siis halukas nainen vailla ihmissuhdetta. Joskus tulee tunne, että petänkö jos ajattelen näin. Kertokaa mitä teen! Haluaisin ihmissuhteen läheltä kotipaikkaani, mutta en tahdo uskaltaa. Käyn baarissa, mutta seuraa sieltä ei saa. Haluan seksiä, mutta en sitä saa. Hauan parisuhteen, mutta sitä ei oikeasti ole. Haluan hellyyttä!
1082
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Päätä se toimimaton suhde. Kokeilehan nettitreffejä, laitat hyvän ilmoituksen kuvan kera, jokaiselle fiksulle naiselle on ottajansa, kunhan edes hiukan markkinoi seuraansa. Väitän että sun mail box täyttyy halukkaista miehistä jos ilmoitat haluavasi seurustelukumppanin, hellyyttä ja myös vähän sitä muutakin. Rohkeesti vaan ja alkuun treffailet, kun osuu fiksu kohdalle, vie treffejä pidemmälle juttu. Easy as that, believe yourself!

Äänestä
  • -jokaiselle fiksulle naiselle on ottajansa, kunhan edes hiukan markkinoi seuraansa-

    Ehkä jopa hieman vaatimattomasti sanottu. Mä sanoisin, että jokaiselle naiselle löytyy ottaja, oli fiksu tai ei, eikä tarvitse juuri panostaa seuranhakuun. Näin ainakin jokaisessa vähänkin isommassa kunnassa, ehkä jossain 1000 asukkaan kunnassa voi olla hieman vaikeempaa....

    Äänestä

kokeillut oon noita nettitreffejä, mut huonolla menestyksellä. aika paljon idiootteja liikenteessä. Seksiä kaipaa jokainen nainen, mutta paljon on todellakin sairaita liikkeellä. Osin ehkä on kysymys itsestä. ehkä en luota itseeni, Häpeän ulkonäköäni. Nytkin tuntuu että sauva on paras ystäväni, mutta jotain muuta kaipaan.........

Äänestä

Jos sadan idiootin seasta löytyy yksi helmi, kokeilu oli kannattava. Anna miehillekin armoa, seuranhakupalstoilla on ihan tavallisia, yksinäisiä, kosketusta ja seksiä, ehkä suhdettakin vailla olevia.

Ihmisten odotukset ovat usein täysin epärealistisia, ja siitäkin johtuen nettipalstat ovat sitten täynnä kirjoittajia, joiden mielestä seuranhaku on vaikeaa. Totuus on, että bradpitit ja meganfoxit ovat kaukana tavallisista tyypeistä, ja jos itse ei kuulu johonkin superihmisten kastiin, kannattaa olla toisellakin armollinen.

Äänestä

Kyllä sanoisin, että jo tälläkin viestilläsi hieman tuunattuna, jos laitat sopivasti valituille miehille treffipalstalla viestejä, alkaa kaislikossa suhista ennen pitkää! Siinä huonot itsetunnot häviää kun sauva jää työttömäksi.. Fiksuja ihan tavallisia miehiä löytyy kyllä! Eri asia on, kuka heistä saa halusi syttymään, se selviää vasta livenä nähdessä. Haluatko konsultointiapua ilmoituksen laadinnassa (vieraisiin en itse enää lähde, mutta uskon voivani auttaa joko tässä palstalla tai sitten priva viesteillä)?

Äänestä

Eihän sellainen ole mikään suhde, jossa ihmiset tapaa kaksi kertaa vuodessa.... Eihän se toimi.

Eikä sekään ole mikään tapa kohdata ihmisiä, että menee jonnekin nettijuttuun ja tapaa hulluja pervoja.

Mä katsoin tässä maajusseja telkkarista ja totesin, että siellä on paljon sellaisia jotka varmaa sais sen miehen tai naisen livessäkin, mutta noita hulluja liikkuu niin livessä kuin netissä. Livessä näkee ihmisen heti ja osaa tropata, mutta kun se viskottu hullu sit siirtyy nettiin, niin sitä ei tunne.

Kyllä meitä seksiä kaipaavia yksinolevia miehiäkin on, mutta netti ei kyllä sitä ongelmaa ratko!

ps. ap. olis voinut kirjoittaa tämän viestin myös tuonne suhteet osaan.....

Äänestä
  • Kylläpä sitä viestaamallakin selviää yhtä sun toista ihmisestä. Ihan turha väittää, että vain livenä löydetyt ihmiset olisivat sen fiksumpia kuin netistä bongatut. Aika moni ihan toimiva rakkaustarina on saanut alkunsa nettipuolelta.

    Helpompihan sitä on fiksuutta punnita sillä, miten kykenee asioista keskustelemaan jo ennen tapaamistakin. Tapaamiset voi järjestää turvallisesti sellaisiin paikkoihin, joissa muitakin ihmisiä ja eka kerroillahan ei oo pakko jatkaa kummankaan kämpille, vaan voi deittailla ja sitten seuraavilla kerroilla katsoa riittääkö kummallakin kiinnostus ja vetovoima, sekä tuntuuko toinen riittävän luotettavalta suhteeseen tai sänkyyn asti.

    Jos itse olisin vapailla markkinoilla, kylläpä mä daamini netistä etsisin ensisijaisesti. Johonki baariin nyt kännäämään löytääkseen seurustelukumppanin ja valikoimakin enemmän tai vähemmän kännissä, ei hyvää päivää! Onneksi on sivistyneempiäkin tapoja järkätä seuraa itselleen. Tai no, jos tykkää ite kuppia ahkerasti ottaa, niin kyllähän sieltä baarista janoista seuraa kai löytyy.

    Äänestä

No ethän sinä ketään petä, jos mitään suhdetta ei kerran ole, itsekin olet sitä mieltä. Lopeta se juttusi ja katsele uusia miehiä. Sun pitää selvittää itsellesi, mitä olet vailla ja sitten etsiä sitä. Jos haluat seksiä, etsi seksiä. Jos haluat parisuhteen, etsi parisuhdetta. Muista vaan erottaa nämä kaksi asiaa toisistaan, ettet päätyisi uudestaan samaan tilanteeseen. Onnea matkaan, kevät on ihan kohta :)

Äänestä

Hanki lähisuhde. Se kaukosuhde voi toimia edelleenkin taustalla, kuten nytkin.

Toisaalta - eihän kaukosuhde ole edes mikään suhde.

Äänestä

Meillä 70 luvun alkupuolen lapsilla on varmaa menneisyydessä ihmisiä joita vois kaivaa esiin ja kysyä tämänpäiväinen tilanne. Kun me oltiin nuoria, niin ei ollut nettiä ja kännykkää, kehittäköön eka rohkea viestiä menneisyytensä jos siellä vaikka olisi se jokin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksinäinen70 kirjoitti:

Olen onneton kaukosuhteesta, jossa näemme enää pari kertaa vuodessa, näköjään. Eli ei siis suhdetta ollenkaan. Olen siis halukas nainen vailla ihmissuhdetta. Joskus tulee tunne, että petänkö jos ajattelen näin. Kertokaa mitä teen! Haluaisin ihmissuhteen läheltä kotipaikkaani, mutta en tahdo uskaltaa. Käyn baarissa, mutta seuraa sieltä ei saa. Haluan seksiä, mutta en sitä saa. Hauan parisuhteen, mutta sitä ei oikeasti ole. Haluan hellyyttä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu