BMW seuraa Saabin esimerkkiä

Saab 4 ever

Ja alkaa kehitellä isompaa sähkökulkinetta. Saab kehittää 9-3 pohjalta omaa sähköautoaan, jota esimerkkiä nyt BMW aikoo kopioida.

http://www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/bmw paatti tehda isomman sahkoauton/201401606267

Saab on aina ollut edelläkävijä, frontrunner, niin tälläkin kertaa.

5

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lukutoukka tientukko

      Saabeja myytiin viime vuonna 31 kappaletta.Naurettavaa pelleilyä tuon ostajia kiinnostamattoman menneisyyden haamun kanssa. Kaupan ovi ei käynyt aiemmin, eikä näytä käyvän nytkään. Kunniakkampiakin automerkkejä on kuollut ja hyvin täällä silti pystyy ajonsa hoitelemaan elinvoimaisilla nyky-merkeilläkin. Yhtäkään automerkkiä ei ole jäänyt ikävä, eikä tule jäämäänkään. Jos joku automerkki näyttelee elämässäsi suurta osaa, niin otan osaa heikkolahjaisuudestasi.

      • ei tientukkona

        Entäpä lukutoukan omat intressit? Minua kiinnostavat lahjakkuuksien intressit kovin...


    • Ex-bemari

      Mitä tulee itse asiaan eli sähköautoihin niin ehdottomasti Saab on oikealla tiellä. Kaiken lisäksi Saab suunnittelee ja valmistaa itse sekä auton että akuston.

    • Vilperin perikunta
      • Taitaapi olla tehty

        Saab avoautot 1986–2003 198 032 kpl suomessa valmistettu.

        Hinnat selvässä nousussa og avoilla jo pitkän aikaa. Saksan pyynnit hyvävinkki länsinaapurista edullisemmin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      116
      12042
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      107
      9096
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      137
      5112
    4. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      85
      4394
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      102
      4311
    6. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      50
      4224
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3963
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3739
    9. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3633
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      31
      3595
    Aihe