Nykyisten valtaapitävien meno näyttää siltä,että isänmaalla ei ole mitään arvoa. Maaomaisuutta ja muita kiinteistöjä myydään idän suuntaan ja työpaikkoja hävitetään myymällä tehtaita lännen suuntaan. Kataisen aina toistuvat tarinat,että työpaikkoja pitää saada tähän maahan on vain vaalihöpinöitä. Tällä menolla on katastrofi tulossa.
Onko Suomi myynnissä
vaalihöpinät
589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nykyisistä ministereistä moni on hakeutumassa karkuun EU.n palkkalistoille. Huomasivat,että metsään menee heidän touhunsa,eivät ilkeä jäädä,jos on mahdollista kotimaahan.
Onkohan tämä hallitus kaikkien aikojen huonoin?
Mitalisijalle mahtuu kuitenkin, yhtä v-tun sotea ja kuntaliitosta jaksavat jauhaa, niin ja autojen satelliittipaikannuksesta.
Aloittaja täysin oikeassa.
FANTASTISTA!
Kolme nykyistä ministeriä on jo lähdössä karkuun,varmaan käteinen ilmoittaa seuraavaksi lähdöstään. Karjalaisessa tänään hyvä piirros tilanteesta,kuinka rotat jättävät uppoavan laivan. Epäilen,että ennenaikaiset vaalit ovat saamattoman ja selittelevän hallituksen vuoksi tulossa.
Kyllä Luterilainen kirkko on kokenut aikoinaan suuren menetyksen,kun Katainen on valinnut polittisen uran. Pappina olisi ollut käypäisempi pesti.