Jokerifanit edustaa.

paidaton oululainen

Tässä viiko taaksepäin Jokerit oli Kärppien vieraana Raksilassa. Satuin siihen muutaman Jokerifanin viereen istumaan, ja en voi muuta sanoa, kuin että aivan jäätävän epäasiallista käytöstä kyseiseltä porukalta. 'VITUN KUKKONEN SAATANAN HINTTARI VITUN PELLE MEE VITTUUN! VITUN RYNNÄS SAATANAN PORILAINEN HINTTARI EI SAA RANTAPALLOO KIINNI!!!'. Suomalaista urheilukulttuuria parraimmillaan. Siinä vaiheessa kun Kärpät rupesi ottamaan kaulaa niin nämä kaverit häipyivät toki vähin äänin. Ei vaan meikäläisellä iskostu päähän tommonen pelleily. En halua nyt mitenkään yleistää, ja leimata kaikkia jokerifaneja tollasiksi mutta jotenkin hauskaa on vain se että nimenomaan jokerifanien kohdalla törmännyt tuollaiseen vastustajan ja sen fanien halveksuntaan. Kyllä meillä Oulussa tulee ikävä jokerimatseja, ihan tosi, paras taistelupari, nimenomaan tunteen takia, mutta ei niiden tunteiden tuollalailla pitäis tulla ulos.

9

402

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ♥♥♥♥♥♥♥

      Koko hemmetin jokerit on paska. Itte kannatan lukkoa. Ässiä. Kärppiä. HIFKia. Jypiä. Saipaa.

      • maalipyssy55

        Jokerit on niin median lellikki. Hjallis taas pilaa aimo Mäkisen perinnön.


    • tpsifani

      Olivat eilen suurella laumalla Turussa, ja käyttäytyivät loistavasti, ja olivat joukkueensa puolella sydämellään, vähän kateena katsoin, kun oman joukkueen fanit suuresta tappiosta johtuen jättivät uppoavan laivan.

      No, oululaisethan ovat melko idiootteja, mutta parin Jokerifanin perusteella tekee arvion, kun meil tääl Turus niit oli yli 1200 ja kaikki käyttäyty asiallisesti.Toi puhetyyli nyt on kaikil nuoril tän päivänä.Kuuli samallais jorinaa Kuopios, mut ei mul menny hernet nenää, eikä pipokaa kiristäny nii ku siel pohjoses.

    • ...munan purijat

      Minä olin 2-3 vuotta sitten katsomassa jotain Kärppien matsia.
      Olihan se mentävä kun pisnestuttu järkkäsi liput;)

      Siinä valitettavan lähellä meitä istui mies, ikää n.50 vee, kannustus oli huimaa.

      "MULKKU....PAINU VITTUUN"

      Tätä nerokasta kannustushuutoa ukko toisti n.30 sekunnin välein, helvetin lujalla äänellä. Ihan sama mitä kaukalossa tapahtui.

      Eräs mies jolla oli about 10 vuotias poika mukanaan, kysyi järjestysmieheltä
      että saisiko ko.herrasmiehen jotenkin hiljenemään tai vaihtamaan levyä.

      Järkkäri, juntti suoraan jänkhältä. kaiveli nenäänsä ja mutisi jotain "...nooh,
      saahan sitä täällä huutaa..."

      Mies ja pikkupoika poistuivat samantien, me häivyimme erätauolla.

      Usein olisi lippuja tarjolla Raksilaan, olen aina keksinyt hyvän tekosyyn kieltäytyä:))

    • 90 luvun kingit

      Tässä facessa Jokereille laitettu viesti TPSfanilta!


      "TPS fani lähettää Turusta Aurajoen rannalta Mahtavat Kiitokset Helsingin Jokereille Upeasta illasta ja kannustuksesta HK-Areenalla. Vaikka Turun Palloseura hävisi selvin numeroin (1-7), ei harmita yhtään, sillä hallissa oli aivan huikea tunnelma ja Jokerifanit esittivät mahtavaa kannustusta ja olivat "Herrasmiehiä" koko pelin ajan. Turkulaisena TPS kannattajana tulee ikävää Teitä niin Jokeri pelaajia, valmentajia kuin kannattajia. Olette ehdottomasti Suomen paras niin joukkueena kuin kannattajaryhmänä. TPS-fani toivottaa Helsingin Jokereille ja kannattajille Onnea ja Menestystä ensikaudella KHL liigaan sekä loppukaudeksi Jääkiekko liigassa. Kiitos Tomek Valtonen, Jokeri pelaajat ja mahtava jokeri kannatajajoukko, täältä Talvisesta Suomen Turusta. Kiitos!

      • buf

        Kyllä olivat ikimuistoisia kohtaamisia 90 luvulla jokerit-tps ottelut. Klassikoita suoraan sanottuna.


      • vhkn

        Kiitos Turkuun, tosiaan näitä Jokerit - TPS pelejä jää kaipaamaan, samoin kuin paikallispelejä. Sen sijaan tuskin kukaan Jokeri fani jää oikeasti kaipaamaan Oulua ja Kärppiä. Parasta KHL:llän lähdössä on se ettei tarvitse nähdä Oulua eikä Kärppiä, ei tuu näätiä ikävä


    • V. Kolkka

      Kyseessä on narrifaneille tyypillinen, ellei peräti geneettinen erityispiirre.

      • martti jarkko

        No joskushan se sikajoukkue häviii. Mikään puu ei kasva taivaaseen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7811
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      30
      3047
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      348
      2014
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      276
      1644
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      139
      1458
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1209
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1122
    8. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      20
      1102
    9. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1056
    10. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      1012
    Aihe