Niin, synnytin unessa poikavauvan. Uni tuntui aika todelliselta vatsakipuineen kaikkineen. Oikeassa elämässä minulla ei ole lapsia enkä ole ollut koskaan raskaana.
Tunsin kuinka lapsen varpaat olivat tulossa ulos, näkyivät hieman. Miespuoleinen kätilö oli antamassa minulle kipulääkettä mutta käskikin kokeilla ponnistaa. Kerran ponnistin ja hän veti lapsen ulos jaloista. Sitten sain lapsen syliini. Ihmettelin kuinka helppo synnytys oli. Lapsi ei kuitenkaan ollut omani, vaan toimin sijaissynnyttäjänä ystävälleni.
Pitelin pientä poikaa sylissäni, tottuneesti vaihtelin hetken päästä jo vaippoja. Vauva tuntui ihanalta.
Ja ei, minulla ei ole vauvakuumetta, koska en halua omia lapsia. Olen kolmekymppinen nainen.
Synnytin unessa (oikeasti olen lapseton)
7
191
Vastaukset
- Tulkintaa...
Tämä uni viestii että unennäkijä tulee luomaan (synnyttämään) jotain uutta ja arvokasta!
- La mamma
Mutta ei synnyttänyt itselleen, joten olitko avuksi ystävällesi jossain asiassa?
- hetula
En ole nyt ollut tekemisissä erityisemmin tämän ystävän kanssa jolle synnytin. Emme asu edes samassa kaupungissa.
Sen sijaan olen todennäköisesti vaihtamassa työpaikkaa/alaa.. Ja olen alkanut kirjoittaa kirjaa pitkän tauon jälkeen. Jos nyt jotain luomiseen liittyvää pitää miettiä.
Mistä muusta voisi olla kysymys?- Aallokossa
Ymmärränkö oikein, että työ on sinulle välttämätön paha ja paljon mieluimmin hoivaisit vauvaa, eli kirjoittaisit kirjaa? Vauva syntyi jalat edellä, eikä pää edellä ja se voisi viitata, että työpaikka on päätyösi, välttämätön "sijainen" elannon vuoksi jne. vaikka kirjoittaminen sujuisi paljon paremmin.
- hetula
Aallokossa kirjoitti:
Ymmärränkö oikein, että työ on sinulle välttämätön paha ja paljon mieluimmin hoivaisit vauvaa, eli kirjoittaisit kirjaa? Vauva syntyi jalat edellä, eikä pää edellä ja se voisi viitata, että työpaikka on päätyösi, välttämätön "sijainen" elannon vuoksi jne. vaikka kirjoittaminen sujuisi paljon paremmin.
Hmm. Osuva tulkinta.
Vatsakivut saattoivat olla todellisia.
- hetula
ja unella ei ollut muuta viestittävää kuin että vatsa oli oikeasti yöllä kipeä??? :O
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad621198- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51651
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 51628
- 99613
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56564