Eli kattelin tuolta verkkokauppa.com:ista Coca-cola vanilla limu 24x0,33cl pakkausta... Jos tilaan semmosen, tuleeko se postissa? Vai pitääkö tuo itse noutaa myymälästä. Entä jos tulee postissa, miten rikkoontuneet tölkit? Onko kukaan teistä koskaan tilannut juomia netistä ja olette hakeneet juoma pakettinne postista?
Kuinka juomien tilaaminen netistä onnistuu?
5
159
Vastaukset
- Jaska Lööf
Eiköhän muutama kokistölkki kannata kuitenkin hakea lähikaupasta?
- PostiVaiNouto
Siis, haluan tuota vanilijan makuista... Jota ei löydy kaupoista. Siksi nyt kyselen.
- Jaska Lööf
Ihan varmasti löytyy Vanillaa kaupoista (CM, Prisma)
- PostiVaiNouto
Jaska Lööf kirjoitti:
Ihan varmasti löytyy Vanillaa kaupoista (CM, Prisma)
En kyllä ole törmännyt siihen prismassa... Lähin CM on aika kaukana.
- En suosittele
Kannattaa kysyä myyjältä - luulisí heidän tietävä miten toimivat colan kanssa.
Tosin tätä juomaa löytyy muistakin kaupoista - silmät auki.
Muista, tuote sisältää parjattua Isoglukoosia eli maissisiirappia - jonka epäillään olevan muutakin kuin pelkä makeutusaine - netistä löytyy aika paljon juttua ja tellusta tuli asiaa käsittelevä ohjelma noin viikko sitten.
Löytyy mm osasta K-marketteja jos haluaa testata hinta näytti olevan 1.99€/tölkki
https://www.k-ruokakauppa.fi/k-market-ruoholahti/tuotteet/248441/coca-cola-vanilla-355ml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841719Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721595Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881373Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701299- 57915
- 48881
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838