Päälliköt ja johtajat jotka ei saaneet mitään kuntoon kunnassamme moneen vuoteen on siirretty asiantuntijatehtäviin, töitä vähemmän, lisää palkkaa, lisää etuja. Vastuuta ei mistään.
Kepu hoitaa omansa.
Kepu hoitaa omansa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hirtehis huumorilla mennään. Johan tässä itsekullakin rupee huumori loppuu.
Asiantuntija tehtävistä sitten konsultiksi.
Ely-keskuksella on sentään keksintö asiamies !!? mistä näitä riittää. keksii varmaan polkupyörän uudelleen, ja kannettavan veden.
Monta vuotta pelkkää tuhoa. Velka kasvaa hyvällä vaudilla. Samoin turhakkeiden eläkkeet.
Eikö tätä kuppaamista millään saa poikki.
Korpivaara apuun...ehkä tääkin huumoria,
Hansakeskus alkaa olla tyhjä.
Tiimari luopui. Nyt luopuu Anttila. Myöskin viimonen kahvila manskilta.
Lehtovaarassa kirjasto kiinne ja nyt murehditaan rakenneuudistusta. Tuleeko sinne yhteinen kansalaisten syyrian koti
On hyö viksuja. Mistä he ammentaa kaikki turhat tittelit turhille tyypeille.
Hätävara ovat "asiantuntijoita" Minkä asian.? Kaikkien, kunhan puoltaa lamminmäkeä.
Museoita suljettiin säästösyistä. Nyt pistetään 1,5 miljoonaa rahaa remonttiin että siirretään romut toisaalle. Vasta oli juttua että kyseinen hökötys on remontissa kosteusvaurioiden takia.
On täällä viisasta lössii.
Kouvola on vanhojen maatias-sukujen hallinnassa. On aivan turha varttua mitään parannusta. Sairaala tehdään alimitoitettu ylihinnoilteltu roiskasu
eurojen päätyessä taustapaskisten taskuun.
Kouvola korjaantuu. Valitettavasti vie aikaa, rahaa että hermoja monelta
Valoa vähän pilkottaa kun kaikki yli 70 v on kuopassa.
Tämä sukujen hallinnoima läntti on raskaan taakan alla.