Apuaaa?!?!

tiredoflifejasillee

Oon 15v tyttö ja mulla on nyt yks iso ongelma. Mä oon raskaana ja oon nyt harkinnu kovast sitä et yritän saaha keskenmenon tai hommaan abortin. Enneku tähä tulee mitää paskamyrskyy siit et kui vastuuton ja kamala pikkukakara oon ni selvennän tämän asian. Oltii pari viikkoositte kavereitten kanssa juomassa vähän isommassa porukassa (tiedän, ei alaikäiset saa juoda mutta puran pahanoloni juomiseen(masennus,ahdistus,paniikkihäiriö,mielialanvaihtelu,elämänilon puuttuminen yms.)) tapasin siellä bileissä sitten yhden tosi mukavan jätkän (osoittautui kusipääksi) ja mentiin sitte heille sieltä. No olin aika heikossa hapessa silloin ja en tajunnut mistään mitään. Aamulla heräsin sitte puolialastomana sen jätkän vierestä ja hänelläkääm ei paljoa päällä ollut. No sitten tässä parin viikon aikana on tullut kaikenlaisia oireita ni menin sitte eräs kaunis päivä apteekkiin ja ostin raskaustestin. Menin kotiin ja tein sen testin aika nopeasti, ja positiivistaha se näytti. Kaunispäivä muuttuki mun elämän kauheimmaksi. En halua kertoa äidilöe koska hänellä on jo tarpeeksi ongelmia ja huolta mun takia. En olisi kykenevä huolehtimaan lapsesta kun juurijajuuri saan pidettyä itseni elossa. En ole kertonut asiasta kenellekkään koska pelkään kaikkien reaktiota. Joten kysyn sitten apua täältä. Toivon että kaikki negatiiviset asiat pidäyte itsellänne koska tiedän että olen idiootti ja kyllä tiedän myös että ehkäisy on keksitty. Moitin itseäni tästä jo tarpeeksi joten teidän ei tarvitse vaivautua sitä tekemään. Tapahtumasta on n.2,5 viikkoa ja olen nyt yrittänyt juoda ja polttaa entistä enemmän. Kysyn nyt siis että miten voisin parhaiten saada keskenmenon ja mistä tiedän sen että olen saanut keskenmenon? Ja sitten että jos tämä ei onnistu niin paljon abortti maksaa mun ikäselle, tuleeko siitä tieto vanhemmille, sattuuko se ja miten sen voin hankkia? En haluasi tätä täällä kysyä koska tiedän mitä ajattelette, mutta mä mietin vaan sen lapsen parasta koska sen elämä olis täyttä helvettii jos mä olisin sen äiti. Kiitti jo valmiiks kaikest avust :)

1

365

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei!
      Älähän nyt itse ala mitään keskenmenoa hankkimaan. Menet oman terveysasemasi terveydenhoitajalle joka ohjaa sinut sitten eteenpäin, jos haluat abortin. Terveydenhoitaja on vaitiolovelvollinen. Tsemppiä, kaikki kääntyy parhainpäin!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      124
      1456
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1062
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      44
      1014
    4. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      88
      904
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      745
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      67
      733
    7. 34
      702
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      700
    9. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      610
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      8
      581
    Aihe