Onko kamala alue ,talot ainakin aika surkeen näköisiä laatikoita ulkoapäin ja vanhoja,onko asukaspiiri minkämoista?
Ehkä muuttamassa ehkä en??
Asuinalue Ruolan kupeessa Ihalassa/Jukolankatu???
4
333
Vastaukset
- Ukko.
Nyt en tiiä mut ennen oli aika menopaikka nuorten ja vuokralaisten suosima alue,nyt viereen tulee näköjään joku betonibunkkeri kait vanhainkoti...onhan raisios parempiakin alueita,talot tulitikkulaatikon näkösii ulkopuolelta ja sisält en tiedä.
- KA_RI.
Alue on ihan tavis vanha kerrostalolähiö ,vieressä Ihalantie ja muutamia omakotitaloja ,menneen menot ja bailaamiset kai jo ohikiitävää aikaa ,nykyisin ihan kiva rauhallinen alue ,lyhyt matka kävellä palveluihin joita Raision keskusta on pullollaan ja asunnot aika halpoja sekä vuokrataso ,sinne siis :))
- Anonyymi
Rauhallinen ja lapsiystävällinen alue. Yksi Raision parhaimmista alueista. Kaikki omistusasuntoja (yksi asumisoikeus).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824777- 1842083
- 1321782
- 1741400
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161281- 351096
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj161077- 78993
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh300977- 52966