Ihmettelyä herättää miten suomenruotsalaiset ovat ghettoutuneet

GHETTOUTUNEET!

Suomessa on Närpiön kaltaisia ghettoutuneita kuntia esimerkkinä myös Ahvenanmaan rantaruotsalaiset, joista nyt kaikki saamme kärsiä heidän röyhkeän rasisminsa lisäksi.

Miksi kielivähemmistö eristää itsensä ja heille pitää olla kaikki erikseen mitä
muilla kansalaisillamme on?

Onko kukaan laskenut kuluja mitä tuo erikoisten palvelut maksavat suomalaisille
veronmaksajille?

Eräs erikoinen lahjusten vastaanottaja pakkoruotsituksen puolestapuhuja
on entinen pääministeri Paavo Lipponen eli oikea plobbarien esimerkki.

http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/lipponen-sk32011
4149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lipponen on pelkästään iljettävä, vastenmielinen pakkoruotsittaja.

Lipposelle tärkeintä on ollut että lahjusrahaa tulee milloin mistäkin suunnasta
ja pakkoruotsitus tuntuu luonnistuvan myös tuolta kahjolta kun siitäkin tulee
röyhkeälle plobbarille hyvää tienestiä.

Paavo osaa muuntaa asioita että nyt venäläiset ovatkin ghettoutumassa
kun oikeat eristäytyjät löytyvät suomenruotsalaisista.

Äänestä

Plobbarit ja muiluttajat Suomessa.

Suomessa löytyy näitä plobbareita jotka myyvät vaikka sielunsa pirulle
jos vain rahaa on tiedossa siitä mihin heitä tarvitaan.
Esimerkkinä Paavo Lipponen tämä nahkurinorsimies joka sutenöörää nykyisin
pakkoruotsituksen hyväksi ja arvata saattaa se ei ole ilmaista mihin Paavo ryhtyy.

Kun kaasuputki- & freudenthal-asiamies ex-demari Paavo

"Lipponen avaa suunsa, alkaa isänmaallisten perusduunareiden verenpaineet nousemaan, otsasuonet pullottamaan ja joukkopako demarileiristä Persuihin kiihtyy. Hätääntyneimmät ja heikoimmat hakevat kiivaasti turvaa jopa kristillisestä liitosta."

"Lipponen ottaa vastaan rahaa ja prenikoita rotuhygieenikko-säätiöltä, hän on huxxannut mielipiteensä ja sielunsa hurrikapitaalille. Ex-puhemies on muuttunut rasitteeksi puolueelleen, hän ajaa nykyisin ainoastaan suurpääoman, kapitalistien, äärikokoomuslaisten ja rahaporvareiden asiaa."

Freudenthal-mitalin vastaanottaja Paavo Lipponen, sanoi julkisuudessa että ”puhdas suomalaisuus on kauheaa” ja että ”suomalaisilla ei ole mitään identiteettiä, jos he eivät osaa (pakko)ruotsia”.

Äänestä

Taso on kasvanut keskusteluissa. Keskustelut luistaa nyt kun vaalirahoituksistakin
ollut keskustelua. Tietysti pakkoruotsituksesta on pidettävä yllä keskustelua.

Äänestä

RKP on saanut valtaa veronkiertosäätiöittensä plobbausrahoituksilla
Paavo Lipponen on esimerkki siitä millainen on oikea plobbari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lahjuksilla valtaa kirjoitti:

GHETTOUTUNEET!

Suomessa on Närpiön kaltaisia ghettoutuneita kuntia esimerkkinä myös Ahvenanmaan rantaruotsalaiset, joista nyt kaikki saamme kärsiä heidän röyhkeän rasisminsa lisäksi.

Miksi kielivähemmistö eristää itsensä ja heille pitää olla kaikki erikseen mitä
muilla kansalaisillamme on?

Onko kukaan laskenut kuluja mitä tuo erikoisten palvelut maksavat suomalaisille
veronmaksajille?

Eräs erikoinen lahjusten vastaanottaja pakkoruotsituksen puolestapuhuja
on entinen pääministeri Paavo Lipponen eli oikea plobbarien esimerkki.

http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/lipponen-sk32011

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu