äänestä eroon?

Miten paljon väliseinien eristepaksuus vaikuttaa
niiden ääneneristävyyteen. Minulle on tarjottu eri paketien yhteydessä 40 mm, 50 mm, 66 mm ja 70 mmm eristystä väliseiniin. Pysyvätkö nuo ohuemmat (40 mm, 50 mm) paikallaan.
1266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

se 50 mm villakin tai tuskin se meteliä aiheuttaa jos joskus innostuu liikkumaan.

Se ilmatilakin eristää ääntä joka jää villan lisäksi seinän sisään, joten täyteen niitä ei mielestäni edes kannata laittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PJH kirjoitti:

Miten paljon väliseinien eristepaksuus vaikuttaa
niiden ääneneristävyyteen. Minulle on tarjottu eri paketien yhteydessä 40 mm, 50 mm, 66 mm ja 70 mmm eristystä väliseiniin. Pysyvätkö nuo ohuemmat (40 mm, 50 mm) paikallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu